Ryto allegro. Antanas Mockus pristato filmą apie savo mamą „Nijolė“

Prasideda Europos paveldo dienos, kurių šiųmetė tema – „Kultūros paveldas: pažink ir pramogauk“. Pokalbis su Kultūros paveldo departamento direktoriumi Vidmantu Bezaru.

Choras „Jauna muzika“ ir Šventojo Kristoforo kamerinis orkestras kviečia į koncertą „Atsigręžk, kai tamsumos šešėliai kris“ Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. Vakaro programoje pirmą kartą Lietuvoje suskambės kūrinys „Adomo rauda“. Apie jo autorių, žymųjį Arvo Pertą bei naujojo kūrinio išskirtinumą pasakoja kompozitorius Mykolas Natalevičius.

„Kultūra spaudos puslapiuose“. Lietuvos meno pažinimo centras „TARTLE“ pristato naują parodą „Romantizmo amžius“: pirmą kartą bus eksponuojami privačioje kolekcijoje sukaupti leidiniai.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

Vilniaus dokumentinių filmų festivalį atidarys režisieriaus Sandro Bozzolo filmas „Nijolė“. Tai filmas apie Kolumbijoje gyvenusią lietuvę menininkę Nijolę Šivickas bei jos ryšį su sūnumi, Kolumbijos politiku Antanu Mockumi. Kodėl kino kūrėjai nusprendė papasakoti viešumos vengusios skulptorės istoriją? Kodėl menininkė pyko ant sūnaus, kad šis daug laiko skiria politikai ir kokią įtaką jo žinomumas darė judviejų santykiams? Pokalbis studijoje su Kolumbijos politiku, matematiku ir filosofu Antanu Mockumi ir filmo prodiusere Dagne Vildžiūnaite.

Klaipėda ruošiasiasi viešojo meno trienalei. Pokalbis su renginio iniciatoriumi, menotyrininku Ignu Kazakevičiumi apie gatvės meno svarbą, formuojant miesto identitetą.

Ved. Indrė Kaminckaitė.