Sveikata. Kaip po atostogų be streso grįžti į rutiną?

Sveikata

2019.09.18 16:30

Sveikata. Kaip po atostogų be streso grįžti į rutiną?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Laidoje ieškosime patarimų, kaip greičiau priprasti prie rudeniškos rutinos, kuri sukelia emocinę įtampą dėl pasikeitusio dienos režimo ir ritmo. Ypač tai aktualu vaikus auginančioms šeimoms, kai rytais sunku keltis, vėluojama dėl rytinių kamščių mieste. Rytinė skuba, kada dar miego norisi, iš vakaro nesudėti drabužiai ir neatrinktos knygos – tikra katastrofa. Bet ji kartojasi daugelyje šeimų. Kaip planuoti savo gyvenimą patars psichologė Inga Vaidelauskienė.

Prasidėjus rudeniui dažnėja „peršalimo“ pavadinimą turinčios ligos. Jas dažniausiai sukelia virusai, kurių mūsų organizme tūno nesuskaičiuojama galybė. Vien peršalimą gali sukelti kone 130 virusų. Apie vieną tokių, liaudiškai vadinamą bučinių arba paauglių liga, laidoje paaiškins Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Epidemiologijos skyriaus vedėja Galina Zagrebnevienė. Ligos mus ima pulti, kai nusilpsta imunitetas. Viena iš sveiko organizmo sąlygų – rūgštinė šarminė organizmo pusiausvyra. Koks maistas ir gyvensena šarmina organizmą? „Rudens gėrybės tą puikiai gali padaryti“, – sako holistinės medicinos atstovė Gražina Paliokienė. Ved. Rasa Pekarskienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Medicinos profesionalų patarimai ir sveikatos naujovės – sveikos gyvensenos. Laida transliuojama trečiadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Sveikata

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.