Žinios. Klaipėdoje – Europos judumo savaitės ir Tarptautinės dienos be automobilio minėjimas pažymėtas tradicinėmis lenktynėmis

Sauliaus Skvernelio vadovaujamą ministrų kabinetą pasikvietęs prezidentas Gitanas Nausėda po susitikimo sakė, kad ekonomikos lėtėjimas – ne priežastis atsisakyti socialinės politikos tikslų. Premjeras sako, kad dėl visų prezidento siūlymų rastas bendras vardiklis arba kompromisas ir tai pasimatys kitų metų biudžeto projekte.

Jungtinės Valstijos skelbia, kad grąžins ambasadorių į Baltarusiją po 11 metų pertraukos ir gali švelninti sankcijas, jei matys pažangą per parlamento rinkimus šiemet ir prezidento kitąmet. Kai Minsko santykiai su Maskva blogėja, Baltarusijoje apsilankęs JAV sekretoriaus pavaduotojas pareiškė, kad pastebi Aleksandro Lukašenkos norą siekti įvairovės, renkantis partnerius.

Europos Sąjunga perspėjo, kad „Brexito“ be susitarimo galimybė tampa labai reali, jei Jungtinė Karalystė nepateiks konkrečių siūlymų ir apsimetinės, kad derasi. Audringi debatai Europos Parlamente atskleidė augantį susierzinimą dėl „Brexito“ aklavietės ir politinės sumaišties Londone. Europos Komisijos pirmininkas, užvakar susitikęs su premjeru Borisu Johnsonu, sakė nesąs tikras, ar susitarti įmanoma, nes kol kas britai nepateikė konkrečių siūlymų.

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu antradienį nesugebėjo užsitikrinti aiškios pergalės per pirmalaikius parlamento rinkimus – rinkėjų apklausos rodo, kad jo dešinioji partija „Likud“ surinko maždaug tiek pat balsų, kaip ir buvusio kariuomenės vado Benny Gantzo vadovaujamas centristų aljansas „Mėlyna ir balta“. Galutiniai rinkimų rezultatai tikriausiai paaiškės tik trečiadienio popietę, bet dienraščio „The Jerusalem Post“ atlikta apklausa rodo, kad 120 vietų Knesete „Likud“ turėtų gauti 33 vietas, o visas B. Netanyahu palaikantis dešinysis blokas – 57 vietas.

Kitą savaitę sostinės Lukiškių aikštėje planuojama pastatyti čia iškilti turinčio monumento „Laisvės kalva“ maketą. Skulptorius Andrius Labašauskas aikštėje pastatys du realaus dydžio būsimojo monumento segmentus, kurie stovės dvi savaites. Per jas bus stebima, kaip skulptūra įsilieja į aikštės erdvę.

Dirbti norintys neįgalieji yra atsidūrę verslininkų gniaužtuose. Taip teigia tendencijas pastaruosius metus stebintys neįgaliųjų atstovai. Ir nors Lietuvoje veikia nemažai atsakingų socialinių įmonių, kuriose darbuojasi neįgalieji, kitose situacija kur kas prastesnė.

Parlamentiniam Kultūros komitetui trečiadienį patvirtinus darbo grupės, svarstysiančios LRT įstatymo pokyčius, tą pačią dieną surengtas pirmasis posėdis. Kultūros komiteto vadovas Ramūnas Karbauskis teigė, kad darbo grupė dirbs tiek, kiek reikės. Tačiau jei nebus sulaukta pasiūlymų iš LRT, jo teigimu, darbas gali tetrukti ir savaitę. Pats Kultūros komitetui vadovaujantis R. Karbauskis žurnalistams Seime sakė, kad LRT įstatymo pataisos pateiktos Seimui, tačiau tikimasi, kad artimiausiu metu bus sulaukta pasiūlymų iš LRT Tarybos.

Europos judumo savaitė ir Tarptautinė diena be automobilio uostamiestyje paminėta tradicinėmis lenktynėmis: studentai skirtingomis transporto priemonėmis bandė keliauti po uostamiestį ir surasti būda, kuris greičiausias ir patogiausias.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.