Gitanas Nausėda ir Saulius Skvernelis sutarė tiek dėl „gyvulių ūkio“ apraiškų mažinimo, tiek dėl mokesčių korekcijų

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį su premjero Sauliaus Skvernelio vadovaujamu ministrų kabinetu bei profesinių sąjungų ir verslo asociacijų atstovais aptarė Seimo rudens sesijos darbus. Tiek Vyriausybė, tiek prezidentas sako, kad rudenį svarstomas kitų metų biudžetas turėtų būti skirtas mažinti socialinę atskirtį, tačiau nesutariama dėl šaltinių, kuriais finansuoti didesnes socialines išlaidas.

Kalbėdamas apie rudens sesijos darbus prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad po pokalbio su ministrų kabinetų rado bendrą supratimą kaip siekti gerovės valstybės ir į kokias visuomenės grupes būtina pirmiausia atkreipti dėmesį.

„Tie vieneri metai neprivalo būti išbraukti kaip priešrinkiminiai metai, kuomet jau nieko nebegalima pakeisti. Tai turi būti lygiai taip pat darbingi metai kaip įprastai. Ir mūsų sutarimas ir vizija į gerovės valstybės įgyvendinimą yra ganėtinai panaši. Tiek aš, tiek premjeras sutinkame, kad reikia atkreipti dėmesį į mūsų skurdžiausiai gyvenančias grupes – senjorus, neįgaliuosius, žmones, kurie augina vaikus ir tam tikslui reikia daugiau solidarumo visuomenėje“, – sakė prezidentas.

Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis po pokalbio su prezidentu kalbėjo ir pasidžiaugė nauja bendravimo su prezidentūra forma, kuomet darbai aptariami su visa Vyriausybe, išsakomi svarbiausi darbų prioritetai.

„Mes girdime, kartu dirbame ir darysime viską, kad tie tikslai būtų pasiekti“, – sakė premjeras.