„Labas rytas, Lietuva“ II d. Mistinėje juostoje „Trejetas“ – ir profesorius Vytautas Landsbergis: ar mes esam patys sau, ar mus kas nors sapnuoja?

Filmas „Trejetas“. Sunkiai suvokiamas anonsas, trys magiškos filmo dalys ir esminių gyvenimo tiesų paieškos – visa tai sutelpa į naująjį filmą „Trejetas“. Juostos režisierius Ignas Staškevičius atskleidžia: „Tai filmas apie žmogaus santykį su negyvąja gamta ir su amžinybe.“ I. Staškevičiui antrinantis kitas filmo režisierius Audrius Lelkaitis paaiškina, kuo skiriasi trys filmo dalys ir ko gali tikėtis kiekvienas žiūrovas. Filmą bus galima išvysti jau rugsėjo 23-ąją.

Serialo „Draugai“ 25-metis. Paryžiuje susirinko minia gerbėjų, kurie sulaukė staigmenos iš serialo „Draugai“ kūrybinės komandos. Čia pastatyta šio, milžiniško populiarumo visame pasaulyje sulaukusio, serialo sofa. Taip buvo paminėtas „Draugų“ 25-metis, o norinčiųjų nusifotografuoti sėdint arba gulint ant sofos buvo apstu.

Trakuose – Angelų kalva. Čia įsikūrę beveik penkios dešimtys angelų. Pirmieji angelai – medinės jų skulptūros Trakų rajone, Būdos kaime, įkurdinti prieš 10 metų. Besiruošdama Lietuvos vardo tūkstantmečio ir Trakų Švenčiausios Mergelės Marijos apsilankymo bazilikoje 600 metų minėjimui, bendruomenė nusprendė – sukaktis verta įprasminti. Dvi iniciatorės – Dominyka Semonovė ir Lolita Jolanta Navickienė, nutarė, kad projektas gali tapti pilietine iniciatyva, kur kiekvienas palaiko pasirinktą vertybę. Taip atsirado tikėjimo, meilės, vilties ir dar kelios dešimtys kitų angelų – globos simbolio skulptūrų, kurios dedikuotos tiek vietiniams, tiek įvairių profesijų atstovams.

Isaiah – „Streets of gold“.

„Atrask save judesyje“. Naujasis projektas kviečia Vilniaus miesto gyventojus laiką leisti aktyviai ir išbandyti kuo daugiau sporto šakų. Vilniaus visuomenės sveikatos biuro direktorė Guoda Ropaitė-Beigė, šio projekto iniciatorė, nori padrąsinti visus, manančius, kad jiems sportas nepatinka: „Tai netiesa. Žmonės, teigiantys nemėgstą sportuoti, paprasčiausiai dar neatrado jiems patrauklios sporto šakos.“ Studijoje taip pat vieši ir kineziterapeutė Milda Navaslauskaitė, kuri ragina vilniečius nepatingėti ir sudalyvauti aktyvios veiklos projekte.

„Golden Parazyth“ – „Open Windows“.

Meno galerija namuose. Galerija „Trivium“ yra ne tik erdvė menui eksponuoti, tai – namai ir kūrybos erdvė menininkei Aistei Kisarauskaitei. Vilkpėdės daugiabutyje įkurta galerija – menininkų Kisarauskų šeimos tęsiama tradicija. Aistės tėvai yra žinomi menininkai, kurie dėl giežtų įstatymų sovietmečiu darbus privalėdavo eksponuoti tik namuose. Sovietmečiu namuose slėptų kūrinių galeriją galite ne tik aplankyti – jeigu esate jaunasis menininkas, teikite paraiškas eksponuoti savo kūrinius.

Sam Smith & Normani – „Dancing with a stranger“.

Spaudos ir naujienų portalų apžvalga su Modestu Naudžiumi ir Ugne Sipare.

Ieva Zasimauskaitė – „Visą save“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau