„Labas rytas, Lietuva“ I d. Lyg Kryžių kalne: netoli Trakų įkurtoje Angelų kalvoje savo globėjus turi tiek vietiniai, tiek įvairių profesijų atstovai

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-osios dalies eteryje – rugsėjo 18-oji, kuri dedikuota kaip pagarbos diena. Kaip juokavo laidos vedėja Ugnė Siparė, šį rytą ji, kartu su Modestu Naudžiumi ir Aiste Plaipaite, yra „mėlynųjų komanda“, mat visi pasirinko vieną spalvą. Greičiausiai tai – pagarbos spalva.

Po tradicinės spaudos apžvalgos bei trumpų žinių aptarimo keliamės į Trakų rajoną, kuriame išvystame magišką vietą – Angelų kalvą. Čia su pilies salos vaizdu įsikūrė beveik penkios dešimtys angelų. Pirmieji angelai – medinės jų skulptūros Trakų rajone, Būdos kaime, įkurdinti prieš 10 metų. Besiruošdama Lietuvos vardo tūkstantmečio ir Trakų Švenčiausios Mergelės Marijos apsilankymo bazilikos 600 metų minėjimui bendruomenė nusprendė – sukaktis verta įprasminti. Dvi iniciatorės – Dominyka Semonovė ir Lolita Jolanta Navickienė nutarė, kad projektas gali tapti pilietine iniciatyva, kur kiekvienas palaiko pasirinktą vertybę. Taip atsirado tikėjimo, meilės, vilties ir dar kelios dešimtys kitų angelų – globos simbolio skulptūrų, kurios dedikuotos tiek vietiniams, tiek įvairių profesijų atstovams.

Paryžiuje susirinko minia gerbėjų, kurie sulaukė staigmenos iš serialo „Draugai“ kūrybinės komandos. Čia pastatyta šio, milžiniško populiarumo visame pasaulyje sulaukusio, serialo sofa. Taip buvo paminėtas „Draugų“ 25-metis, o norinčiųjų nusifotografuoti sėdint arba gulint ant sofos buvo apstu.

Galerija „Trivium“ – ne tik erdvė menui eksponuoti, tai namai ir kūrybos erdvė menininkei Aistei Kisarauskaitei. Vilkpėdės daugiabutyje įkurta galerija – menininkų Kisarauskų šeimos tęsiama tradicija. Aistės tėvai – žinomi menininkai, kurie sovietmečiu darbus privalėdavo eksponuoti tik namuose dėl giežtų įstatymų. Pagalvojusi, jog tai puiki idėja ir šiems laikams, ji nusprendė savo erdvę paversti „savąja socializacija“, kaip juokavo menininkė. Galeriją ne tik galite aplankyti – jeigu esate jaunas menininkas, galite teikti paraiškas eksponuoti savo kūrinius. O jeigu meno mylėtojas – nors kartą čia apsilankyti yra privalu.

Iš reklamos – į literatūros pasaulį: agentūros „Not Perfect | Y&R“ valdybos pirmininkas ir įkūrėjas Paulius Senūta užbaigė 13 metų trukusį darbą – parašyti romaną. „Knyga – apie dviejų protingų skirtingo amžiaus vyrų draugystę, kurie kvailai tiki, kad Žemė yra plokščia ir ieško to įrodymų. Paradoksalu, tačiau jie daug protingesni nei jų aplinka. Šiame kontekste nagrinėjamas klausimas, kas iš tiesų yra protinga ir kas kvaila, ir ar galima į šį klausimą vienareikšmiškai atsakyti“, – taip Paulius Senūta atsiliepia apie savo pirmąjį romaną „Sfera“. Apie kūrybos procesą knygos autorius kalbėjosi su Ugne Sipare.

Ruduo – naujų galimybių ir pasižadėjimų metas. Kai kas tai vadina ir kitais naujausiais metais, mat pokyčių nuo pat rugsėjo atsiranda ko ne kiekvieno gyvenime. Tačiau vieni savo pokyčius perkelia į kiek aukštesnį lygį ir siekia pakeisti turimą darbą. Vadovų paieškos direktorė Laura Duksaitė-Iškauskienė teigia, kad nuo pat kalendorinio rudens žmonės ne tik intensyviau pradeda ieškoti darbovietės, bet tam įdeda ir labai daug pastangų. Ar visiems pavyksta laikytis savųjų pažadų?

Ryto konkursas ir „Kalendoriaus“ skiltis: šią dieną 1905-iais metais gimė legendinė aktorė Greta Garbo. Šio ryto „Kalendoriaus“ klausimas susijęs su ja. Iš kurios šalies kilusi Garbo?

Paryžiaus startuoliai sukūrė skraidantį taksi automobilį. Jie varomi elektra ir buvo išbandyti Senos upėje. Automobiliai laikomi žalesne iniciatyva, todėl svarstoma, kad jau 2020 metais galėtų pradėti vykdyti aktyvesnę savo veiklą.

I-ąją dalį užbaigia dar viena spaudos apžvalga su Modestu Naudžiumi.

Ved. Ugnė Siparė.