Žinios. Vaidotas Žala Dakaro ralio dykumas skros nauju automobiliu: tokį turi tik kelios privačios komandos

Lietuvoje vieši Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis. Su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu jie aptarė dvišalius santykius, bendrus energetikos ir transporto projektus bei sutarė kitų metų pradžioje surengti bendrą abiejų valstybių vyriausybių posėdį. Pasak S. Skvernelio, taip abiejų šalių bendradarbiavimas bus pakeltas į kitą lygį. Nors Lenkijos premjeras nepavadino Lietuvos strategine partnere, sakė, kad santykiai vis gilėja ir abi šalys pagarbiai žiūri į jautrius klausimus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis siūlo kitąmet priešmokyklinukus ir pirmokus maitinti nemokamai. Nuo sausio nemokami pietūs būtų tiekiami tik dalyje savivaldybių pasirinktų mokyklų, o nuo kito rugsėjo nemokami pietūs būtų pasiūlyti visiems Lietuvos priešmokyklinukams ir pirmokams tiek mokyklose, tiek darželiuose. Siūlymui dar turi pritarti Seimas.

Artėjant šildymo sezonui – geros žinios gyventojams. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba šiam spaliui prognozuoja apie 13 proc. mažesnę šildymo kainą nei praėjusį spalį. Tarp 5 didžiųjų miestų už šilumą mažiausiai mokės Šiaulių gyventojai, daugiausiai – Panevėžio. Vilniuje prognozuojamas 21 proc. mažėjimas, Kaune – daugiau nei 12, Klaipėdoje – beveik 8 proc.

Nuo erkinio encefalito Lietuvoje šiais metais mirė jau 3 žmonės – naujausias atvejis užfiksuotas Kaune. Mirė 56 m. moteris, nuo erkinio encefalito ji pasiskiepijusi nebuvo. Medikai primena, kad ši erkių platinama liga iš pradžių primena gripą, tačiau vėliau pasireiškia smegenų uždegimo požymiai.

Rinkimams besirengiančiame Afganistane tęsiasi sprogdinimų virtinė. Per ataką Parvano provincijoje žuvo mažiausiai 24 žmonės. Mirtininkas taikėsi į rinkimų kampanijos renginį, kuriame į susirinkusiuosius kreipėsi šalies prezidentas Ashrafas Ghanis. Kitas sprogimas nugriaudėjo sostinėje Kabule, šalia Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados. Pranešama, kad per šią ataką žuvo 6 žmonės. Atsakomybę už išpuolius prisiėmė Talibanas.

Vašingtonui apkaltinus Teheraną dėl atakų prieš Saudo Arabijos naftos pramonės kompleksus, Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei atmetė derybų su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis galimybę.

Seime įregistruotos įstatymų pataisos, draudžiančios alkoholio skolinimo ar pasaugojimo paslaugą visą parą. Parlamentaras Paulius Saudargas sako, kad taisyti įstatymą reikia dėl esą gudraujančių verslininkų, sostinėje įrengusių vadinamąsias „alkoholio saugyklas“. Iš jų užsiregistravę ir tapatybę nurodę paslaugos vartotojai gali visą parą pasiimti stipriųjų alkoholinių gėrimų.

Nuo kitų metų Lietuvoje ir visoje Europos Sąjungoje neliks tradicinių cigarečių su skonio priedais, tačiau Seime atsirado siūlymas Lietuvoje drausti pardavinėti ir aromatizuotas elektronines cigaretes. Tokią pataisą užregistravęs konservatorius Mykolas Majauskas tikisi, kad taip elektroniniai rūkalai bus mažiau patrauklūs jaunimui.

Seimo frakcija „Lietuvos gerovei“ pradeda derybas su „valstiečiais“ dėl bendradarbiavimo su valdančiąja koalicija. Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad naujajai frakcijai siūlys pasirašyti bendradarbiavimo sutartį. Frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnas Vytautas Kamblevičius teigia derybose jokių postų nesiekiantis.

Izraelio rinkėjai sprendžia, ar šalies premjeru toliau liks ilgus metus šiame poste esantis Benjaminas Netanyahu. Korupcijos skandalų susilpnintam B. Netanyahu iššūkį meta „švarią“ politiką žadantis centro aljansas „Mėlyna balta“. Apklausos rodo, kad abiejų pusių galimybės apylygės ir vyriausybė priklausys nuo mažesnių partijų paramos.

„Dienos temoje“ 21 val. per „Panoramą“ šiandien – iš politikos į verslą pasukęs diplomatas Vygaudas Ušackas.

Sportas. Šalia stipriausiųjų dešimtuko šiemet Dakaro ralyje finišavę Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas kitąme sieks dar didesnių ambicijų. Ekipažas įsigijo pusės milijono vertės automobilį, kuris yra lengvesnis, greitesnis ir, pasak lenktynininkų, patikimiausias pastarųjų metų automobilis. Tokius automobilius pasaulyje turi tik keletas privačių komandų.

Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.