Žinios. Artėjant šildymo sezonui – geros žinios gyventojams: šiluma pigs

Artėjant šildymo sezonui – geros žinios gyventojams. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba šiam spaliui prognozuoja apie 13 proc. mažesnę šildymo kainą nei praėjusį spalį. Tarp 5 didžiųjų miestų už šilumą mažiausiai mokės Šiaulių gyventojai, daugiausiai – Panevėžio. Vilniuje prognozuojamas 21 proc. mažėjimas, Kaune – daugiau nei 12, Klaipėdoje – beveik 8 proc.

Prezidentas Gitanas Nausėda Rukloje aplankė Lietuvos ir sąjungininkų karius ir į šį susitikimą atvyko dėvėdamas karinę lauko uniformą. Uniformų dėvėjimas Vakarų šalyse kelia diskusijų – kritikai sako, kad šalies vadovai ir politikai neturėtų jų vilkėti, laikydamiesi civilinės demokratinės karinių valstybės institucijų kontrolės principo. Tačiau kariuomenės atstovas teigė, kad prezidentui uniforma išduodama kaip ir visiems kariams – nes jis yra vyriausiasis ginkluotų pajėgų vadas.

Nuo kitų metų Lietuvoje ir visoje Europos Sąjungoje neliks tradicinių cigarečių su skonio priedais, tačiau Seime atsirado siūlymas Lietuvoje drausti pardavinėti ir aromatizuotas elektronines cigaretes. Tokią pataisą užregistravęs konservatorius Mykolas Majauskas tikisi, kad taip elektroniniai rūkalai bus mažiau patrauklūs jaunimui.

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia pritariantis Seimo iniciatyvai atlikti parlamentinį tyrimą dėl Lenkų rinkimų akcijos frakcijos narės Irinos Rozovos galimų ryšių su Rusija. Pasak šalies vadovo, tyrimui yra pakankamai pagrindo, o parlamentas turi užtikrinti, kad Seime nebūtų valstybei nelojalių žmonių.

Rinkimams besirengiančiame Afganistane tęsiasi sprogdinimų virtinė. Per ataką Parvano provincijoje žuvo mažiausiai 24 žmonės. Mirtininkas taikėsi į rinkimų kampanijos renginį, kuriame į susirinkusiuosius kreipėsi šalies prezidentas Ashrafas Ghanis. Kitas sprogimas nugriaudėjo sostinėje Kabule, šalia Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados. Pranešama, kad per šią ataką žuvo 6 žmonės. Atsakomybę už išpuolius prisiėmė Talibanas.

Vašingtonui apkaltinus Teheraną dėl atakų prieš Saudo Arabijos naftos pramonės kompleksus, Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei atmetė derybų su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis galimybę.

Izraelio rinkėjai sprendžia, ar šalies premjeru toliau liks ilgus metus šiame poste esantis Benjaminas Netanyahu. Korupcijos skandalų susilpnintam B. Netanyahu iššūkį meta „švarią“ politiką žadantis centro aljansas „Mėlyna balta“. Apklausos rodo, kad abiejų pusių galimybės apylygės ir vyriausybė priklausys nuo mažesnių partijų paramos.

Orai.