Žinios. Lino Kukuraičio siūlymas: nuo kito rugsėjo – nemokami pietūs pirmokams ir priešmokyklinukams

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis siūlo kitąmet priešmokyklinukus ir pirmokus maitinti nemokamai. Nuo sausio nemokami pietūs būtų tiekiami tik dalyje savivaldybių pasirinktų mokyklų, o nuo kito rugsėjo nemokami pietūs būtų pasiūlyti visiems Lietuvos priešmokyklinukams ir pirmokams tiek mokyklose, tiek darželiuose. Siūlymui dar turi pritarti Seimas.

Nuo erkinio encefalito Lietuvoje šiais metais mirė jau 3 žmonės – naujausias atvejis užfiksuotas Kaune. Mirė 56 m. moteris, nuo erkinio encefalito ji pasiskiepijusi nebuvo. Medikai primena, kad ši erkių platinama liga iš pradžių primena gripą, tačiau vėliau pasireiškia smegenų uždegimo požymiai.

Lietuvoje vieši Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis. Su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu jie aptarė dvišalius santykius, bendrus energetikos ir transporto projektus bei sutarė kitų metų pradžioje surengti bendrą abiejų valstybių vyriausybių posėdį. Pasak S. Skvernelio, taip abiejų šalių bendradarbiavimas bus pakeltas į kitą lygį. Nors Lenkijos premjeras nepavadino Lietuvos strategine partnere, sakė, kad santykiai vis gilėja ir abi šalys pagarbiai žiūri į jautrius klausimus.

Seimas žengė žingsnį link to, kad galimus Irinos Rozovos ryšius su Rusijos diplomatais tirtų Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (Seimo NSGK), o ne specialioji komisija, kurią kurti siūlė parlamentaras Julius Sabatauskas. Po pateikimo Seime pritarta projektui, kad tyrimą atliktų Seimo NSGK. Jis taip pat aiškintųsi, ar nebuvo manipuliuojama saugumo pažyma apie I. Rozovą, kas buvo su ja susipažinęs, o kas nenorėjo to daryti. Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis rytoj žada registruoti nutarimą, kad I. Rozovos ryšius tirtų Komitetas, o galimas manipuliacijas – atskiroji komisija. Ar pavesti tyrimą Seimo NSGK, Seimas toliau svarstys ketvirtadienį.

Jungtinės Karalystės Aukščiausiasis Teismas ėmėsi nagrinėti, ar ministras pirmininkas Borisas Johnsonas teisėtai penkioms savaitėms sustabdė parlamento darbą. Tokio sprendimo kritikai sako, kad B. Johnsonas piktnaudžiauja savo galiomis.

Izraelio rinkėjai sprendžia, ar šalies premjeru toliau liks ilgus metus šiame poste esantis Benjaminas Netanyahu. Korupcijos skandalų susilpnintam B. Netanyahu iššūkį meta „švarią“ politiką žadantis centro aljansas „Mėlyna balta“. Apklausos rodo, kad abiejų pusių galimybės apylygės ir vyriausybė priklausys nuo mažesnių partijų paramos.

Vašingtonui apkaltinus Teheraną dėl atakų prieš Saudo Arabijos naftos pramonės kompleksus, Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei atmetė derybų su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis galimybę.

Seime įregistruotos įstatymų pataisos, draudžiančios alkoholio skolinimo ar pasaugojimo paslaugą visą parą. Parlamentaras Paulius Saudargas sako, kad taisyti įstatymą reikia dėl esą gudraujančių verslininkų, sostinėje įrengusių vadinamąsias „alkoholio saugyklas“. Iš jų užsiregistravę ir tapatybę nurodę paslaugos vartotojai gali visą parą pasiimti stipriųjų alkoholinių gėrimų.

Seimo frakcija „Lietuvos gerovei“ pradeda derybas su „valstiečiais“ dėl bendradarbiavimo su valdančiąja koalicija. Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad naujajai frakcijai siūlys pasirašyti bendradarbiavimo sutartį. Frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnas Vytautas Kamblevičius teigia derybose jokių postų nesiekiantis.

Sportas. Šalia stipriausiųjų dešimtuko šiemet Dakaro ralyje finišavę Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas kitąme sieks dar didesnių ambicijų. Ekipažas įsigijo pusės milijono vertės automobilį, kuris yra lengvesnis, greitesnis ir, pasak lenktynininkų, patikimiausias pastarųjų metų automobilis. Tokius automobilius pasaulyje turi tik keletas privačių komandų.

Orai.