Žinios. Skvernelis susitinka su Lenkijos premjeru: aptars tiek dvišalius, tiek regiono, tiek visos Europos klausimus

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien lankysis Rukloje, kur susitiks su Lietuvos kariais. Su Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovais prezidentas aptars kariuomenės vystymą ir modernizacijos projektus tęstinumą, kaip užtikrinti glaudesnį bendradarbiavimą su sąjungininkais. Šalies vadovas domėsis karių gyvenimo sąlygomis, kartu pietaus valgykloje. Prezidentas taip pat susitiks su Vokietijos vadovaujamo NATO priešakinių pajėgų bataliono grupės kariais ir stebės taktines pratybas, kuriose treniruojamasi dirbti drauge su NATO partneriais.

Seimas šiandien imsis siūlymų nuo kitų metų dar labiau nesugriežtinti alkoholinių gėrimų prekybos. Pagal opozicijos parengtas pataisas, siūloma atsisakyti nuo kitų metų įsigaliosiančių draudimų nestacionariose kavinėse pardavinėti alkoholį, nes tai daro žalą verslo plėtrai ir esą nesprendžia esminių socialinių problemų.

NATO generalinis sekretorius pareiškė esantis labai susirūpinęs, kad po atakų prieš Saudo Arabijos naftos objektus padidėjusi įtampa augs ir toliau. Jensas Stoltenbergas taip pat teigė, kad Iranas destabilizuoja visą regioną. Vašingtonas dėl dronų išpuolių kaltina būtent šią šalį, o Teheranas kaltinimus neigia.

Šiandien Izraelio piliečiai balsuoja pakartotiniuose pirmalaikiuose rinkimuose, nes po rinkimų balandį ilgametis šalies premjeras Benjaminas Netanyahu taip ir nesugebėjo suformuoti valdančiosios koalicijos. Kaip ir tą kartą lemiamas balsas atiteks ne dešiniųjų premjero oponentams – centristams, o buvusiam jo bendražygiui, o dabar politiniam priešininkui – Avigdorui Liebermanui.

Seimas taip pat šiandien turėtų imtis pataisų, kuriomis ketinama griežtinti pavežėjų veiklą. Parlamentarai balsuos, ar uždrausti pavežėjams iš klientų imti grynuosius pinigus, taip siekiant sumažinti šešėlį transporto paslaugų rinkoje. Tokioms pataisoms jau buvo pritaręs Seimo Ekonomikos komitetas, joms neprieštaravo ir Susisiekimo ministerija.

Į Lietuvą vizito atvyksta Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis. Per susitikimą su Lietuvos premjeru Sauliumi Skverneliu ketinama aptarti dvišalius santykius, bendrus energetikos ir transporto projektus, Europos Sąjungos (ES) daugiametį biudžetą, Jungtinės Karalystės išstojimą ir kitus aktualius ES darbotvarkės bei regiono saugumo politikos klausimus.

Artėjant elektrifikacijos perversmui visoje pasaulinėje automobilių pramonėje kol kas daugiau dėmesio skiriama pačių automobilių bei jų baterijų ar kitokių elektros šaltinių problemoms, bet šių technologijų pionieriai, japonai, jau siūlo ir radikalius sprendimus. Pvz., aprūpinti tokius automobilius energija padengus juos saulės elementais.

Orai.