„Labas rytas, Lietuva“ II d. Patu sėkmė šunų „olimpiadoje“: pasauliniame čempionate iškovota rekordinė vieta Lietuvai

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ II-oje dalyje – pokalbis su režisieriumi Ignu Jonynu. Jis šįryt pristatė kino naujieną – filmą „Nematoma“, pasirodysiantį jau netrukus. Kaip sakė režisierius, tai kriminalinė drama, kurioje pasakojama istorija apie senstantį šokėją, bėgantį nuo praeities nusikaltimų, ko pasekoje jis turi apsimesti ne tuo, kuo yra, kad galėtų patekti į televizijos šokių šou. Apie kūrybos procesą ir santykį su filosofu bei rašytoju Kristupu Saboliumi – pokalbyje su Ugne Sipare.

Pchenjane surengta tradicinių Korėjos drabužių paroda, kuri vyksta jau 17-ąjį kartą. Modeliams teko nelengva užduotis – pademonstruoti daugiau kaip 760 įvairių drabužių bei pasimatuoti net 70 porų batų. Visos parodos pagrindinis akcentas – tradicinio rūbo „Hankbok“ apžvalga.

Studijoje – gausybe titulų apdovanotas.. šuo Patu. Jis, kartu su šeimininkais bei šunų treneriais Karoliu Grigaliūnu ir Pauliumi Kaupeliu, neseniai grįžo iš pasaulinio šunų dresūros čempionato, kuriame iškovojo rekordinę vietą Lietuvai. Treneriai kalbėjo ne tik apie sunkų kelią iki šio įvertinimo, bet ir pademonstravo šuns ištikimybę šeimininkui.

Tęskime laidą su dėmesiu mažiesiems. Mažiau nei per dešimtmetį teatras kūdikiams Lietuvoje iš nepažįstamo ir nesuprantamo tapo įprasta šeimų laisvalaikio pramoga. Dabar vaikai iki 2 m. kviečiami šokti, žaisti, groti ar klausytis muzikos, o nuo šio savaitgalio personažus kalbinti galima ir Panevėžio lėlių vežimo teatro scenoje: čia pristatytas pojūčių spektaklis „Tarkšt barkšt“.

O štai žvarbūs rudeniški orai puikiai tinka pasivaikščioti po muziejus ir įvairias parodas. Šiuo metu sostinės galerijoje „Vartai“ galite pamatyti net dvi parodas iš karto – čia eksponuojami dviejų jaunų menininkų tapybos darbai: Gabrielės Adomaitytės „Dokumentinis tikslumas“ ir Dominyko Sidorovo „Metonimija“. Pastarąsias išvysti galima iki spalio 11 d.

Laidos II-ąją dalį užbaigia spaudos apžvalga su Gabriele Kloniūnaite ir ryto konkursas.

Ved. Ugnė Siparė.