Žinios. Izraelyje – pirmalaikiai rinkimai: vyriausybės nesuformavusio Netanyahu likimą spręs buvęs bendražygis

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien lankysis Rukloje, kur susitiks su Lietuvos kariais. Su Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovais prezidentas aptars kariuomenės vystymą ir modernizacijos projektus tęstinumą, kaip užtikrinti glaudesnį bendradarbiavimą su sąjungininkais. Šalies vadovas domėsis karių gyvenimo sąlygomis, kartu pietaus valgykloje. Prezidentas taip pat susitiks su Vokietijos vadovaujamo NATO priešakinių pajėgų bataliono grupės kariais ir stebės taktines pratybas, kuriose treniruojamasi dirbti drauge su NATO partneriais.

Seimas po praėjusią savaitę paskelbtos pertraukos šiandien turėtų spręsti, ar inicijuoti parlamentinį tyrimą dėl Seimo narės Irinos Rozovos nuslėptų ryšių su Rusija. Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pritarė, kad būtų išsiaiškinta, ar parlamentarės ryšiai nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui. Taip pat būtų aiškinamasi, ar pakanka informacijos pradėti jai apkaltą. Pačios I. Rozovos teigimu, jai metamii kaltinimai – nepagrįsti ir ji bandys tai įrodyti.

Seimas taip pat šiandien turėtų imtis pataisų, kuriomis ketinama griežtinti pavežėjų veiklą. Parlamentarai balsuos, ar uždrausti pavežėjams iš klientų imti grynuosius pinigus, taip siekiant sumažinti šešėlį transporto paslaugų rinkoje. Tokioms pataisoms jau buvo pritaręs Seimo Ekonomikos komitetas, joms neprieštaravo ir Susisiekimo ministerija.

Šiandien Izraelio piliečiai balsuoja pakartotiniuose pirmalaikiuose rinkimuose, nes po rinkimų balandį ilgametis šalies premjeras Benjaminas Netanyahu taip ir nesugebėjo suformuoti valdančiosios koalicijos. Kaip ir tą kartą lemiamas balsas atiteks ne dešiniųjų premjero oponentams – centristams, o buvusiam jo bendražygiui, o dabar politiniam priešininkui – Avigdorui Liebermanui.

Orai.