Žinios. Laukiama verdikto: šiandien Seimas turėtų apsispręsti, ar inicijuoti parlamentinį tyrimą dėl Rozovos veiklos

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien lankysis Rukloje, kur susitiks su Lietuvos kariais. Su Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovais prezidentas aptars kariuomenės vystymą ir modernizacijos projektus tęstinumą, kaip užtikrinti glaudesnį bendradarbiavimą su sąjungininkais. Šalies vadovas domėsis karių gyvenimo sąlygomis, kartu pietaus valgykloje. Prezidentas taip pat susitiks su Vokietijos vadovaujamo NATO priešakinių pajėgų bataliono grupės kariais ir stebės taktines pratybas, kuriose treniruojamasi dirbti drauge su NATO partneriais.

Seimas po praėjusią savaitę paskelbtos pertraukos šiandien turėtų spręsti, ar inicijuoti parlamentinį tyrimą dėl Seimo narės Irinos Rozovos nuslėptų ryšių su Rusija. Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pritarė, kad būtų išsiaiškinta, ar parlamentarės ryšiai nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui. Taip pat būtų aiškinamasi, ar pakanka informacijos pradėti jai apkaltą. Pačios I. Rozovos teigimu, jai metamii kaltinimai – nepagrįsti ir ji bandys tai įrodyti.

Į Lietuvą vizito atvyksta Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis. Per susitikimą su Lietuvos premjeru Sauliumi Skverneliu ketinama aptarti dvišalius santykius, bendrus energetikos ir transporto projektus, Europos Sąjungos (ES) daugiametį biudžetą, Jungtinės Karalystės išstojimą ir kitus aktualius ES darbotvarkės bei regiono saugumo politikos klausimus.

Šiandien Izraelio piliečiai balsuoja pakartotiniuose pirmalaikiuose rinkimuose, nes po rinkimų balandį ilgametis šalies premjeras Benjaminas Netanyahu taip ir nesugebėjo suformuoti valdančiosios koalicijos. Kaip ir tą kartą lemiamas balsas atiteks ne dešiniųjų premjero oponentams – centristams, o buvusiam jo bendražygiui, o dabar politiniam priešininkui – Avigdorui Liebermanui.

NATO generalinis sekretorius pareiškė esantis labai susirūpinęs, kad po atakų prieš Saudo Arabijos naftos objektus padidėjusi įtampa augs ir toliau. Jensas Stoltenbergas taip pat teigė, kad Iranas destabilizuoja visą regioną. Vašingtonas dėl dronų išpuolių kaltina būtent šią šalį, o Teheranas kaltinimus neigia.

Orai.

Sportas. Futbolo naujienos. Prasideda naujasis UEFA Čempionų lygos sezonas. „Manchester United“ pratęsė sutartį su vartininku Davidu de Gea, jis tapo brangiausiu pasaulyje. Zlatanas Ibrahimovičius suteikė sau geriausio visų laikų MLS lygos žaidėjo titulą.

Šiek tiek apie plaukimą. Neįgaliųjų plaukimo pasaulio čempionate lietuviai liko be nieko.

Taip pat žiniose – dviračių sportas. Prasidėjo antrasis Kinijos dviračių turas. Slovėnija – taip pat dviračių sporto valstybė. Primožas Rogličius laimėjo „Vuelta a Espana“ lenktynes, Tadejus Pogačaras jose užėmė trečiąją vietą.