Žinios. F-2 vandens formulių pasaulio čempionate Portugalijoje – gausybė avarijų: dėl vienos jų kaltas ir lietuvių lenktynininkas

Į pirmą posėdį susirinkusi prezidento Gitano Nausėdos vadovaujama Valstybės gynimo taryba aptarė krašto apsaugos sistemos pajėgumų plėtrą, gynybos biudžetą, tarėsi dėl kariuomenės struktūros.

Po atakų Saudo Arabijoje pasaulinėse rinkose naftai pabrangus 10 proc., ekspertai prognozuoja, kad degalai brangs ir Lietuvos degalinėse. Naftos produktų prekybos įmonių asociacija ramina, kad brangimas vyks palaipsniui, tačiau pasakyti kiek – kol kas sunku.

Jungtinės Amerikos Valstijos dėl atakų prieš Saudo Arabijos naftos objektus kaltina Iraną, Donaldas Trumpas pagrasino, kad Amerika yra pasiruošusi suduoti atsakomąjį smūgį. Tarptautinė bendruomenė ragina nebeskatinti konflikto.

Nepraėjus nė mėnesiui nuo mokslo metų pradžios – nauji nesutarimai dėl mokytojų darbo užmokesčio. Žiemą streikavusio Andriaus Navicko profesinė sąjunga sako, kad ligšiolinės derybos su ministerija stringa, esą ministerijos atstovai klaidina visuomenę, teigdami, kad dauguma mokyklų sklandžiai diegia etatinio apmokėjimo modelį.

Vilniuje prasidėjo solidarumo ir pagalbos su vėžiu susidūrusioms šeimoms akcija, kurios tikslas – padėti įrengti „Mamų unijos“ Šeimos namus. Akcijos pradžią Katedros aikštėje, kur įrengta imitacinė vėžiu sergančio vaiko palata, paskelbė pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė kartu su šalies menininkais. Projekto „Vienos kėdės istorija“ idėja – kėdė palatoje, ant kurios mėnesius, kartais metus praleidžia vaiką slaugantys tėvai. Savanoriai nuo kėdės priešais Katedrą nepakils tol, kol nebus surinkta pusė mln. eurų, reikalingų Šeimos namams užbaigti.

Po Europos Komisijos pirmininko susitikimo su Jungtinės Karalystės premjeru Europos Sąjungos atstovai tikina, kad Londonas nepateikė jokių tinkamų siūlymų dėl „Brexito“. Borisas Johnsonas Liuksemburge pirmą kartą kaip ministras pirmininkas „Brexito“ padėtį gyvai aptarė su Jeanu Claude'u Junckeriu. Likus vos 6 sav. iki numatytos išstojimo datos, B. Johnsonas tikina, kad pasiekti susitarimą įmanoma ir prie to artėjama, tačiau nieko tinkamo nesiūlo.

Baltijos jūroje dėl oro sąlygų nutraukta prie Klaipėdos vakar vakare dingusio apvirtusios jachtos įgulos nario paieška. Per nelaimę žuvo laivo kapitonas. 5 išgelbėti Lenkijos piliečiai nuo sušalimo gydomi ligoninėje.

Aukščiausiajam Teismui paskelbus, kad vadinamasis Vijūnėlės „dvaras“ turi būti nugriautas, pastato savininkai, rugsėjo pradžioje pradėję parengiamuosius darbus pastato viduje, dabar pradėjo ardyti stogą. Tačiau iš valstybės dėl patirtos žalos jie siekia prisiteisti beveik 2 mln. eurų. Generalinė prokuratūra yra pareiškusi, jog nemato galimybės sudaryti taikos sutarties dėl Vijūnėlės dvaro.

Sportas. Sekmadienį Madride baigėsi paskutinės šio sezono aukščiausio lygio – „Grand Tour“ serijos daugiadienės dviračių lenktynės „Vuelta a Espana“.

Šių metų Lietuvos motokroso sezonas baigėsi Utenoje surengtomis šeštojo etapo varžybomis. Per 2 savaitgalio dienas čia pasirodė per šimtą sportininkų iš Lietuvos ir kaimyninių šalių.

Vienintelis Lietuvos sportininkas – Edgaras Riabko – startavo ketvirtajame vandens formulių F-2 pasaulio čempionato etape Portugalijoje. Jame E. Riabko užėmė 5 vietą. Varžybas teko ne kartą stabdyti dėl avarijų, o dėl vieno iš epizodų buvo kaltas ir E. Riabko.

Orai.