Gyvoji istorija. Kaip atgimsta baltiški papuošalai?

Gyvoji istorija

2019.09.15 14:05

Gyvoji istorija. Kaip atgimsta baltiški papuošalai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Jau pora dešimtmečių Lietuvoje vyksta eksperimentinės archeologijos festivaliai, kuriuose atgyja senoviniai amatai.

Juvelyrą Kazimierą Barišauską kasmet galima pamatyti Trakų viduramžių dienose, Kernavės eksperimentinės archeologijos šventėje, kituose po visą šalį pabirusiuose istorinių rekonstrukcijų renginiuose.

Kazimieras kartu su kolegomis, susibūrusiais į eksperimentinės archeologijos klubą „Pajauta“, kiekvienais metais keliauja po įvairias Europos šalis ir dalyvauja pristatydamas savo amato subtilybes iki pat vėlyvo rudens.

Kita jo gyvenimo dalis prabėga dirbtuvėse, kur gimsta meno kūriniai, ne tik tie, su praeities dvasia, bet ir autoriniai darbai.

Laidoje – pokalbis su menininku Kazimieru Barišausku, apie jo kūrybą ir kaip atsirado noras gilintis į praeitį. Laidos vedėja Inga Berulienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Archeologijos, istorijos, dailės, architektūros, sakralinio meno, kraštovaizdžio paminklai, esantys šalia mūsų, tampa ypač įdomūs ir saugotini tada, kai mes juos geriau pažįstame. Bibliotekų, muziejų ir archyvų fondai – taip pat neišsemiami lobynai, kuriuos reikia mokėti atverti, kad patirtume pažinimo džiaugsmą.Pažinkime kultūros paveldą ne iš akademinių knygų, bet naujausių tyrimų, vertingų patirčių ir aktualizuokime – kodėl mums tai galėtų būti svarbu. Kultūros paveldas – tai, kas leidžia pajausti savo išskirtinumą ir bendrumą kitų kultūrų kontekste.

Kiti laidos epizodai

Gyvoji istorija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.