Žinios. Dar vienos „Brexito“ derybos: Borisas Johnsonas tikina, kad susitarime esama didžiulės pažangos

Seime užregistruotas siūlymas nuo kitų metų didinti baudas už pažeidimus, susijusius su triukšmu. Taip pat siūloma leisti savivaldybėms apriboti veiklą tų įmonių, kurios praeityje jau buvo baustos. Tam priešinasi barų ir kavinių savininkai – jų atstovo teigimu, parlamentaro siūlymas skirtas kovai su labai triukšmingais klubais, o tokių yra mažuma.

Šiandien Vilniuje pirmą kartą leisis lėktuvas, nudažytas Lietuvos vėliavos spalvomis. Prieš mėnesį jį pristatė Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“. Lėktuvas skirtas 30-osioms Baltijos kelio metinėms paminėti, kartu su dar dviem orlaiviais, nudažytais Latvijos ir Estijos vėliavų spalvomis. Lietuvos vėliavos spalvomis papuoštas laineris pavadintas Vilniaus vardu.

Dar vienos „Brexito“ derybos naujienos: Borisas Johnsonas sako esantis atsargus optimistas, Jean-Claude Junckeris skelbia pesimizmą, kad nepavyks rasti išeities iš „Brexito“ aklavietės. Šiandien Jungtinės Karalystės premjeras pietaus su Europos Komisijos pirmininku ir tikina, kad derybose esama didžiulės pažangos.

Po smūgių Saudo Arabijos objektams, šiandien naftos kaina pasaulinėje rinkoje padidėjo per 10 procentų. Iš oro atakavus didžiausią perdirbimo įmonę ir svarbų telkinį, didžiausia pasaulio eksportuotoja sustabdė maždaug 6 procentų pasaulio naftos tiekimą. Kiek tai truks, žada pasakyti šiandien, o kol kas tieks naftą iš strateginių rezervų. Tą siūlosi daryti ir Amerika. Vašingtonas apkaltino Iraną, bet Baltieji rūmai neatmeta, kad su jo prezidentu Donaldas Trumpas vis dar gali susitikti.

Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.