Žinios. Į pirmą posėdį šiandien renkasi prezidento Gitano Nausėdos vadovaujama Valstybės gynimo taryba

Į pirmą posėdį šiandien renkasi prezidento Gitano Nausėdos vadovaujama Valstybės gynimo taryba, ji aptars krašto apsaugos sistemos pajėgumų plėtrą, gynybos biudžetą. Valstybės ir kariuomenės vadovai taip pat tarsis dėl kariuomenės struktūros, didžiausio karių ir kariuomenės darbuotojų skaičiaus, kalbės apie Lietuvos dalyvavimą tarptautinėse operacijose 2020 – 2021 metais.

Šiandien Vilniuje pirmą kartą leisis lėktuvas, nudažytas Lietuvos vėliavos spalvomis. Prieš mėnesį jį pristatė Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“. Lėktuvas skirtas 30-osioms Baltijos kelio metinėms paminėti, kartu su dar dviem orlaiviais, nudažytais Latvijos ir Estijos vėliavų spalvomis. Lietuvos vėliavos spalvomis papuoštas laineris pavadintas Vilniaus vardu.

Turkijos prezidentas šiandien rengia derybas su Irano ir Rusijos vadovais dėl Sirijos. Naujas Maskvos ir Damasko puolimas prieš paskutinę sukilėlių kontroliuojamą Idlibo provinciją prie Turkijos sienos jau sukėlė naują pusės milijono pabėgėlių bangą. Recep Tayyip Erdoganas sako, kad šiandien bus svarbiausia gauti Vladimiro Putino ir Hasano Ruhani pažadą, kad Sirijos pajėgos nutrauks ugnį.

Bepiločių oro taksi rinka, į kurią dairosi daugelis lėktuvų gamintojų ir pavėžėjimo bendrovių, pasipildė dar vienu dalyviu.
Prie Štutgarto keturių minučių skrydį surengė ultralengvasis orlaivis, kurio 18 sraigtų varo elektra. Kol kas jis valdomas iš žemės, bet ateityje tokie orlaiviai turėtų skraidyti autonomiškai, iki 110 km/h greičiu. Prie orlaivio, pavadinto „Volokopteriu“, gamybos prisidėjo automobilių bendrovė „Daimler“.

Orai. Sportas. Ved. Ignas Andriukevičius.