Žinios. Rusijoje karinės pratybos „Centr-2019“: gynybos ministras mokymus vadina antiteroristiniais, tačiau jų pobūdis – tokių neprimena

Panevėžio neįgalieji keičia visuomenės požiūrį į negalią. Neapsikentę kandžių replikų ar žvilgsnių viešojo maitinimo įstaigose, jaunuoliai patys įkūrė kavinę. Čia kviečia apsilankyti panevėžiečius ir nebijoti pabendrauti. Tikimasi, kad naujai užsimezgęs ryšys padės įgyti pasitikėjimo vieniems su kitais, skatins proto negalios asmenų integraciją, kuri vis dar sunkiai įgyvendinama Lietuvoje, nors tai yra viena iš svarbiausių siekiamybių Europos Sąjungoje.

Į pirmą posėdį šiandien renkasi prezidento Gitano Nausėdos vadovaujama Valstybės gynimo taryba, ji aptars krašto apsaugos sistemos pajėgumų plėtrą, gynybos biudžetą. Valstybės ir kariuomenės vadovai taip pat tarsis dėl kariuomenės struktūros, didžiausio karių ir kariuomenės darbuotojų skaičiaus, kalbės apie Lietuvos dalyvavimą tarptautinėse operacijose 2020 – 2021 metais.

Rusijoje šiandien prasideda svarbiausios metų karinės pratybos. Pratybų „Centr-2019“ pirmajame etape bus rengiamasi sausumos kariuomenių susidūrimui ir gynybai nuo priešo oro atakų, nors gynybos ministras mokymus vadina antiteroristiniais. Antrajame etape bus mokomasi plataus, daugiašalio smūgio menamai valstybei, kuri turi galingą kariuomenę ir remia islamistus.

Po smūgių Saudo Arabijos objektams, šiandien naftos kaina pasaulinėje rinkoje padidėjo per 10 procentų. Iš oro atakavus didžiausią perdirbimo įmonę ir svarbų telkinį, didžiausia pasaulio eksportuotoja sustabdė maždaug 6 procentų pasaulio naftos tiekimą. Kiek tai truks, žada pasakyti šiandien, o kol kas tieks naftą iš strateginių rezervų. Tą siūlosi daryti ir Amerika. Vašingtonas apkaltino Iraną, bet Baltieji rūmai neatmeta, kad su jo prezidentu Donaldas Trumpas vis dar gali susitikti.

Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.