„Labas rytas, Lietuva“ I d. Valstybėse, kuriose gerovė yra užtikrinama, nebemąstoma apie uždarbį: svarbiau kurti bendrą gerbūvį

Naują savaitę pradeda rugsėjo 16-osios LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, o kibti į darbus, jokia paslaptis, juk reikia energingai. Padėti tai padaryti tikrai gali šaunusis supermaistas – avokadai! Laidos vedėja Ugnė Siparė skelbia: šiandien minime gvakamolės dieną.

Iškart po to – trumpa svarbiausių šiandienos aktualijų apžvalga su Ignu Andriuškevičiumi.

Izzy Bizu – „Talking to You“.

Jei nuskambėjusi daina vis dėlto nepaskatino jūsų šokti, pajudėti tikrai privers tradicinė ryto mankštos rubrika. Šįkart ji – itin grakšti ir elegantiška, nes bus šokamas baletas! Pasak „Salsation Fitness Elite“ trenerės Kamilės Mazrimės, pradėti sportuoti baleto ritmu – niekada nevėlu.

Dainotas Varnas – „Viskas, ką turi“.

Sveiki, skanūs ir natūralūs... guminukai. Ar ši kombinacija – reali ir įmanoma? Atrodo, tikrai taip. Chemikė ir aromaterapeutė Aistra Papaitė-Kazlauskienė demonstruoja, kaip šių saldumynų pasigaminti iš šeivamedžio uogų. Tokie guminukai – ne tik gardus užkandis, bet ir pagalba kovoje su peršalimo ligomis, stiprinant imunitetą ar malšinant gerklės skausmą.

Po gardaus recepto – pokalbis kiek rimtesne tema. Jokia paslaptis, kad visi vaikus į mokyklas išleidę tėvai tikisi, kad ten jų atžalos – saugios. Ar iš tiesų taip ir yra? Jei kas nors atsitinka, kas dėl to turi prisiimti atsakomybę? Advokatė Beata Vilienė sako, kad jei vaikui yra padaroma žala, tuomet neretai kyla ir ginčas, kadangi reikia išsiaiškinti visas aplinkybes. Kaip bebūtų, mokyklos atsako už ugdomų vaikų saugumą, tad jos ir turi užtikrinti tinkamą vaikų priežiūrą.

Toliau laidoje – smagus vaizdo siužetas. Europos miestuose bandomi savivaldžiai autobusai. Taline jie veža iki meno galerijos, Gdanske – į zoologijos sodą. Tokie autobusai taip pat bandomi Danijoje, Norvegijoje ir Latvijoje. Jie kol kas važiuoja atstumus iki 1 km.

O štai rubrikoje „Ryto piniginė“ – pašnekesys apie Skandinavijos šalis ir lyčių lygybę. Paradoksas: šiuo klausimu šalys pirmūnės, suskaičiavus visus faktorius, gal nebėra jau tokios ir pirmūnės. O tuos faktorius suskaičiavo LRT žurnalistė Jurgita Čeponytė: su ja – pokalbis LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje. Net Skandinavijos ekspertai pamažu prabyla, kad nors visi galvoja, jog Skandinavijoje yra labai stipriai užtikrinta lyčių lygybė, taip gali atrodyti tik todėl, kad čia yra tiesiog apie tai labai daug kalbama.

Šiandien, panašu, yra magiška diena. Juk gimtadienį švenčia vienas garsiausių pasaulio magų – Davidas Copperfieldas. Jis būdamas vos 12 metų pradėjo domėtis magija ir tapo jauniausiu žmogumi, kuris buvo priimtas į Amerikos magų draugiją, o būdamas 16 metų Niujorko universitete studentams dėstė magijos kursą. Pasiekęs karjeros viršūnę surengdavo po 500 pasirodymų kasmet. 2012 m. jo turto vertė buvo 150 mln. dolerių. Per savo magišką karjerą jis laimėjo 21 „Emmy“ apdovanojimą, atidarė Tarptautinį iliuzijos meno muziejų, yra 11 rekordų sumanytojas ir vykdytojas.

I-osios LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalies pabaigoje – trumpa spaudos apžvalga su U. Sipare ir Audra Avižiūte.