Žinios. Europos judumo savaitė: automobilį siūloma keisti dviračiu, paspirtuku, riedlente ar tiesiog daugiau vaikščioti

Šiandien Vilniuje pirmą kartą leisis ``````20lėktuvas21``````, nudažytas Lietuvos vėliavos spalvomis. Prieš mėnesį pristatė Latvijos oro linijų bendrovė „``````46airBaltic47``````“. ``````48Lėktuvas49`````` skirtas ```5253```-osioms Baltijos kelio metinėms paminėti, kartu su dar dviem orlaiviais, nudažytais Latvijos ir Estijos vėliavų spalvomis. Lietuvos vėliavos spalvomis papuoštas ``````94laineris95`````` pavadintas Vilniaus vardu.

Dar vienosBrexitoderybos naujienos: Borisas Johnsonas sako esantis atsargus optimistas, Jean-Claude Junckeris skelbia pesimizmą, kad pavyks rasti išeitį Brexitoaklavietės. Šiandien Jungtinės Karalystės premjeras pietaus su Europos Komisijos pirmininku ir tikina, kad derybose esama didžiulės pažangos.

``````180Turkijos prezidentas181`````` šiandien rengia derybas su Irano ir Rusijos vadovais dėl Sirijos. Naujas Maskvos ir Damasko puolimas prieš paskutinę sukilėlių kontroliuojamą Idlibo provinciją prie Turkijos sienos jau sukėlė naują pusės milijono pabėgėlių bangą. Recep Tayyip Erdoganas sako, kad šiandien bus svarbiausia gauti Vladimiro Putino ir Hasano Ruhani pažadą, kad Sirijos pajėgos nutrauks ugnį.

Šiandien prasideda ``````288Europos judumo savaitė289``````. Per žmonės raginami išbandyti alternatyvas automobiliams, rinktis aktyvų judėjimą. Specialistai skaičiuoja, kad ```316317``` minučių vaikščiojimas per dieną gali pailginti gyvenimą iki septynerių, važinėjimas dviračiu iki dvejų metų. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja per dieną nueiti bent ```362363``` tūkstančių žingsnių.

``````368Orai369``````. ``````370Sportas371``````. Ved. ``````374Ignas Andriukevičius375``````.