Žinios. Europos judumo savaitė: automobilį siūloma keisti dviračiu, paspirtuku, riedlente ar tiesiog daugiau vaikščioti

Šiandien Vilniuje pirmą kartą leisis lėktuvas, nudažytas Lietuvos vėliavos spalvomis. Prieš mėnesį jį pristatė Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“. Lėktuvas skirtas 30-osioms Baltijos kelio metinėms paminėti, kartu su dar dviem orlaiviais, nudažytais Latvijos ir Estijos vėliavų spalvomis. Lietuvos vėliavos spalvomis papuoštas laineris pavadintas Vilniaus vardu.

Dar vienos „Brexito“ derybos naujienos: Borisas Johnsonas sako esantis atsargus optimistas, Jean-Claude Junckeris skelbia pesimizmą, kad pavyks rasti išeitį iš „Brexito“ aklavietės. Šiandien Jungtinės Karalystės premjeras pietaus su Europos Komisijos pirmininku ir tikina, kad derybose esama didžiulės pažangos.

Turkijos prezidentas šiandien rengia derybas su Irano ir Rusijos vadovais dėl Sirijos. Naujas Maskvos ir Damasko puolimas prieš paskutinę sukilėlių kontroliuojamą Idlibo provinciją prie Turkijos sienos jau sukėlė naują pusės milijono pabėgėlių bangą. Recep Tayyip Erdoganas sako, kad šiandien bus svarbiausia gauti Vladimiro Putino ir Hasano Ruhani pažadą, kad Sirijos pajėgos nutrauks ugnį.

Šiandien prasideda Europos judumo savaitė. Per ją žmonės raginami išbandyti alternatyvas automobiliams, rinktis aktyvų judėjimą. Specialistai skaičiuoja, kad 25 minučių vaikščiojimas per dieną gali pailginti gyvenimą iki septynerių, važinėjimas dviračiu iki dvejų metų. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja per dieną nueiti bent 10 tūkstančių žingsnių.

Orai. Sportas. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau