Žinios. Norima didinti baudas už triukšmavimą gatvėse: kaimynai piktinasi, tačiau barų savininkai neketina pasiduoti

Seime užregistruotas siūlymas nuo kitų metų didinti baudas už pažeidimus, susijusius su triukšmu. Taip pat siūloma leisti savivaldybėms apriboti veiklą tų įmonių, kurios praeityje jau buvo baustos. Tam priešinasi barų ir kavinių savininkai – jų atstovo teigimu, parlamentaro siūlymas skirtas kovai su labai triukšmingais klubais, o tokių yra mažuma.

Po smūgių Saudo Arabijos objektams, šiandien naftos kaina pasaulinėje rinkoje padidėjo per 10 procentų. Iš oro atakavus didžiausią perdirbimo įmonę ir svarbų telkinį, didžiausia pasaulio eksportuotoja sustabdė maždaug 6 procentų pasaulio naftos tiekimą. Kiek tai truks, žada pasakyti šiandien, o kol kas tieks naftą iš strateginių rezervų. Tą siūlosi daryti ir Amerika. Vašingtonas apkaltino Iraną, bet Baltieji rūmai neatmeta, kad su jo prezidentu Donaldas Trumpas vis dar gali susitikti.

Bepiločių oro taksi rinka, į kurią dairosi daugelis lėktuvų gamintojų ir pavėžėjimo bendrovių, pasipildė dar vienu dalyviu.
Prie Štutgarto keturių minučių skrydį surengė ultralengvasis orlaivis, kurio 18 sraigtų varo elektra. Kol kas jis valdomas iš žemės, bet ateityje tokie orlaiviai turėtų skraidyti autonomiškai, iki 110 km/h greičiu. Prie orlaivio, pavadinto „Volokopteriu“, gamybos prisidėjo automobilių bendrovė „Daimler“.

Šveicarijos Alpėse surengtas vaikščiojimo lynu entuziastų festivalis. Kalnų kaimelyje dešimtys entuziastų tobulino įgūdžius laikyti pusiausvyrą ant plokščių lynų. Jie skiriasi nuo cirko lynų dar ir tuo, kad yra ne tokie įtempti ir labiau siūbuoja. Vaikščiotojai neturi karčių pusiausvyrai išlaikyti, bet yra pririšti apsaugos lynais. Alpinistai taip tobulina savo įgūdžius prieš kopdami į kalnus.

Orai. Sportas. Ved. Ignas Andriukevičius.