Panorama. Sugrįžimas: po 13 metų pertraukos Ispanijos krepšinio rinktinė ir vėl tapo pasaulio čempione

Ispanijos vyrų krepšinio rinktinė po 13 metų pertraukos susigrąžino pasaulio čempionės titulą. Kinijoje pasibaigusių pirmenybių finale ispanai 95:75 nugalėjo Argentinos rinktinę. Iš Kinijos Rytis Kazlauskas.

Jau lapkritį šalies vairuotojai gali tikėtis sulaukti valstybės pagalbos įsigyjant naują automobilį. Aplinkos ministerija skaičiuoja, kad dar šiemet bent 5 tūkst. vairuotojų galėtų atsikratyti senų taršių automobilių ir, gavę tūkstančio eurų kompensaciją, įsigytų naujas mašinas.

Socialiniame tinkle „Facebook“ šiandien pasirodė nuotrauka, kurioje prie pat Žydų bendruomenės namų, Vilniuje, matyti ant šaligatvio iš žemių sudėliota svastika. Nuotrauka pasidalijo Izraelio ambasadoriaus Lietuvoje asistentė. Apie šį įvykį pranešta policijai.

Jau dvi savaites veikia sveikatos apsaugos ministro patvirtintos naujovės, teikiant greitosios medicinos pagalbos paslaugas. Siekiama, kad bet kur gyvenantys žmonės turėtų vienodas galimybes kuo skubiau gauti kvalifikuotą pagalbą. Tačiau rajono greitosios pagalbos darbuotojai sako, kad naują tvarką reikėtų kuo skubiau peržiūrėti: ypač kritikuojamas ligonių perėmimas pusiaukelėje.

Valdžia vėl nori tobulinti dar tik prieš metus pradėtą vykdyti paramos jaunoms šeimoms, norinčioms įsigyti pirmąjį būstą, programą. Jeigu Seimas pritartų politikų siūlymui, paramos galėtų prašyti ir tie, kurie jau turi nekilnojamojo turto arba šiuo metu jų būstas neatitinka poreikių. Ekspertai kritikuoja – esą tuomet programos pavadinimas prasilenkia su pačia idėja, nes parama bus skiriama įsigyjant jau nebe pirmą būstą.

Estijoje referendumo už narystę Europos Sąjungoje šešioliktosios metinės paminėtos dviem mitingais. Kelios dešimtys žmonių Talino centre reikalavo atšaukti dviejų trečdalių rinkėjų sprendimą ir išstoti iš Europos Sąjungos. Kelissyk didesnį mitingą surengė protestuotojai prieš kraštutinius dešiniuosius, jau pusę metų dirbančius Vyriausybėje ir keliančius vieną skandalą po kito.

Jungtinės Valstijos apkaltino Iraną dėl vakarykščių oro smūgių Saudo Arabijos naftos objektams, dėl kurių sutriko beveik šeši procentai pasaulio naftos tiekimo.

Danijos kariuomenėje, kur vasarą karinę tarnybą pradėjo nauja šauktinių pamaina, daugėja merginų. Tarnauti privaloma tik vaikinams, bet karinės pajėgos sako matančios mišrių dalinių naudą ir imasi priemonių parodyti merginoms, kuo tarnyba gali būti patraukli.

Žemų pieno supirkimo kainų nustekenti smulkūs ir vidutiniai ūkiai išparduoda karvių bandas. Per metus iš rinkos pasitraukė kas aštuntas pieno ūkis. Ekspertai ragina kelti pieno ūkio efektyvumą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau