Žinios. Ispanija – pasaulio krepšinio čempionė!

Ispanijos vyrų krepšinio rinktinė po 13 metų pertraukos susigrąžino pasaulio čempionės titulą. Kinijoje pasibaigusių pirmenybių finale ispanai 95:75 nugalėjo Argentinos rinktinę.


Jau dvi savaites veikia sveikatos apsaugos ministro patvirtintos naujovės, teikiant greitosios medicinos pagalbos paslaugas. Siekiama, kad bet kur gyvenantys žmonės turėtų vienodas galimybes kuo skubiau gauti kvalifikuotą pagalbą. Tačiau rajono greitosios pagalbos darbuotojai sako, kad naują tvarką reikėtų kuo skubiau peržiūrėti: ypač kritikuojamas ligonių perėmimas pusiaukelėje.

Socialiniame tinkle „Facebook“ šiandien pasirodė nuotrauka, kurioje prie žydų bendruomenės namų Vilniuje ant šaligatvio matyti iš žemių supilta svastika. Nuotrauka pasidalino Izraelio ambasadoriaus Lietuvoje asistentė. Apie įvykį pranešta policijai.

Advokatų atstovai sako, kad vis daugiau advokatų atsisako bylų, kurių nagrinėjimą apmoka valstybė. Dalis advokatų, teismuose atstovavę žmonėms, kuriems valstybė garantuoja nemokamą teisinę pagalbą, už tai negavo atlyginimo. Bendra valstybės skola advokatams yra didesnė nei 300 tūkstančių eurų.

Žemų pieno supirkimo kainų nustekenti smulkūs ir vidutiniai ūkiai išparduoda karvių bandas. Per metus iš rinkos pasitraukė kas aštuntas pieno ūkis. Ekspertai ragina kelti pieno ūkio efektyvumą.

Estijoje referendumo už narystę Europos Sąjungoje šešioliktosios metinės paminėtos dviem mitingais. Kelios dešimtys žmonių Talino centre reikalavo atšaukti dviejų trečdalių rinkėjų sprendimą ir išstoti iš Europos Sąjungos. Kelissyk didesnį mitingą surengė protestuotojai prieš kraštutinius dešiniuosius, jau pusę metų dirbančius Vyriausybėje ir keliančius vieną skandalą po kito.

Danijos kariuomenėje, kur vasarą karinę tarnybą pradėjo nauja šauktinių pamaina, daugėja merginų. Tarnauti privaloma tik vaikinams, bet karinės pajėgos sako matančios mišrių dalinių naudą ir imasi priemonių parodyti merginoms, kuo tarnyba gali būti patraukli.

Panevėžio neįgalieji keičia visuomenės požiūrį į negalią. Neapsikentę kandžių replikų ar žvilgsnių viešojo maitinimo įstaigose, jaunuoliai patys įkūrė kavinę, kurioje kviečia apsilankyti panevėžiečius ir nebijoti pabendrauti.

Sportas. Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau