Žinios. Jaunų medikų trūkumas: nors rajonų savivaldybės apmoka rezidentų studijas, šia paskata susivilioja ne visi

Lietuvoje trūkstant medikų, ligoninės ir savivaldybės jų mėgina pritraukti įvairiais būdais. Rajonų savivaldybės apmoka gydytojų rezidentų studijas, jei šie įsipareigoja baigę mokslus dirbti vietos ligoninėje. Tačiau ir ši paskata ne visus vilioja – ja pasinaudoję jaunieji medikai vėliau pasirenka didesnių miestų ligonines ir grąžina savivaldybei suteiktą paramą.

Irklavimo federacija ir Trakų savivaldybė nori sutvarkyti arčiausiai miesto esančią Galvės ežero salą, pastatyti į ją pėsčiųjų tiltą. Esą taip vykstant varžyboms Trakuose, žiūrovams būtų patogiau jas stebėti. Tokiems užmojams prieštarauja Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija.

Persijos įlankoje paaštrėjo senų priešininkių konfliktas, kai Irano remiami sukilėliai iš oro užpuolė 2 pasaulio rinkai svarbius Saudo Arabijos naftos objektus. Atakoms prieš didžiausią pasaulio naftos perdirbimo įmonę ir didelį telkinį karalystės rytuose Jemeno husių sukilėliai panaudojo 10 nepilotuojamų orlaivių.

Tarp Čekijos ir Rusijos kaista ginčas, kai vieno iš Prahos rajonų valdžia nusprendė nukelti paminklą sovietų maršalui. Ivanas Konevas 1945-aisiais išvijo nacius, bet 1968-aisiais rengė Varšuvos pakto įsiveržimą Prahos pavasariui malšinti. Maskva pareiškė, kad ciniškas sprendimas neliks be atsako, bet jos ambasadorius Čekijoje iškviestas pasiaiškinti, kai vienas Rusijos ministras prilygino Prahos rajono merą nacių pareigūnui. Paminklas nuolat niokojamas, bet prorusiški protestuotojai neleidžia jo uždengti.

Sostinėje vystančioje tautų mugėje šiandien – Žemaičių diena. Lukiškių aikštėje surengta šventinė Žemaitijos sostinės Telšių dovana – salvės už Lietuvos valstybę, jos sostinę Vilnių, Žemaitiją ir pasaulio žemaičius. Žemaitijos krašto atlikėjų koncertai, parodos, šokių ir teatro pasirodymai sostinės centre vyks visą dieną.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau