Žinios. Prekybos centruose daugėjant savitarnos kasų, nerimą kelia pardavėjų ateitis

Didžiuosiuose prekybos tinkluose daugėja savitarnos kasų ir skenavimo sistemų, kuriomis naudojasi patys pirkėjai. Profsąjungos sako, kad spartėjant masinei robotizacijai iškyla grėsmė, jog dalis pardavėjų liks be darbo. Pasak verslininkų, darbuotojų trūksta nuolat, tik keičiasi jų darbo specifika, reikia prisitaikyti, persikvalifikuoti.

Turto bankas svarsto rengti nebeveikiančio Lukiškių kalėjimo teritorijos architektūros dirbtuves. Agentūros BNS žiniomis, bankas informavo galimus jų organizatorius apie planuojamą konkursą ir pakvietė teikti pastabas ir pasiūlymus. Konkursą planuojama paskelbti lapkritį. Liepos pabaigoje Vyriausybė pavedė Turto bankui iki kitų metų kovo išsiaiškinti, kam pritaikyti apie 2 hektarų ploto uždaryto Lukiškių kalėjimo teritoriją sostinės centre.

Šiandien britų liberalai – vienintelė Jungtinės Karalystės partija, tvirtai pasisakanti už antrą referendumą dėl „Brexito“ – pradeda savo suvažiavimą. Savo ruožtu premjeras Borisas Johnsonas, išleidęs parlamentą ilgų priverstinių atostogų, pirmadienį pradės naujas derybas su Europos Komisijos vadovu ir kitais Europos Sąjungos pareigūnais.

Saudo Arabijos rytuose per du dronų antskrydžius šįryt atakuota šalies naftos milžinės „Aramco“ naftos perdirbimo įmonė ir Churaiso naftos gavybos kompleksas. Kaip praneša valstybinė žiniasklaida, šiuose dviejuose objektuose kilo gaisrai, dabar jie suvaldyti. Filmuotoje medžiagoje matyti liepsnos ir dūmų stulpai. Tačiau daugiau detalių nepateikiama.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.