„Labas rytas, Lietuva!“ I d. Rimvydas Širvinskas-Makalius: turiu tik vieną baimę – pramiegoti skrydį

Rugsėjo 14-osios šeštadienis prasideda gera nuotaika ir puikiu pokalbiu, nes šiandien studijoje lankose kelionių gurų, tikras pigių bilietų ekspertas – Rimvydas Širvinskas-Makalius. Kartu su Ugne Sipare jiedu pristatys šios dienos įdomybes ir aktualijas, o taip pat pasikalbės ir apie keliones, kaip jas planuoti, ko vengti, o kuo nevaržomai pasididžiuoti. Visa tai ir dar daugiau, šioje „Labas rytas, Lietuva“ laidoje.

Smagią ir energingą nuotaiką studijoje kuria Irena Starošaitė ir jos puikiai pažįstami kūriniai.

Reporterė Gabrielė Kloniūnaitė tuo tarpu lankosi Vilniaus Universiteto botanikos sode, kur tradiciškai vyksta rudeninė mugė „Rudens žiedai“, o mugės dalyviai atvažiavę net iš Mažeikių. Didžiulės kriaušės bei šimtai įvairiausių sodinukų – plačiau apie visas rudens gėrybes – reportaže.

Rubrikoje „Gardus rytas“ šiandien svečiuojasi virtuvės šefas Marius Paplauskas. Jis parodys, kaip pagaminti skanų antrekotą. Kokios daržovės geriausiai prie jo dera? Kokią taisyklę būtina žinoti kiekvienam, norinčiam paruošti gardų ir burnoje tirpstantį kepsnį? Marius sako, kad auksinė taisyklė viena – nekepkite mėsos, paimtos tiesiai iš šaldytuvo!

„Labas rytas, Lietuva“ pradeda naują reportažų ciklą. Jame žinomos asmenybės pasakos apie įsimintiniausius filmus, knygas ir dainas. Šį rytą kviečiame sužinoti, ką mėgsta skaityti, žiūrėti ir klausytis politologas Linas Kojala. Nesunku nuspėti, kad politikos ekspertas dažniausiai skaito politines ir istorines knygas, tačiau randa laiko ir kitokio pobūdžio literatūrai.

Tiesioginis tiltas į mišką, kur Miškų urėdijos Nemenčinės regioninio padalinio vadovė Viktorija Anikevičienė pasakoja apie įdomias veiklas, kuriomis pastaruoju metu susižavi vis daugiau žmonių.

Įdomybės iš užsienio: šventė kino gerbėjams – Los Andžele šio mėnesio pabaigoje numatomas aukcionas. Jame bus galima įsigyti rekvizitinių daiktų iš legendinių filmų filmavimo aikštelių. „Žvaigždžių karų“ tamsos valdovo šalmas, Hario Poterio akiniai. „Titaniko“ ir „Ozo šalies burtininko“ pagrindinių veikėjų kostiumai, tai tik dalis daiktų už kuriuos gerbėjai spėjama pasiruošę kautis iki paskutiniųjų.

O dabar studijoje dar vienas svečias – Susisiekimo ministerijos darnaus judumo ekspertas Jonas Damidavičius. Pašnekovas pristato darnaus judumo savaitės iniciatyvą – iškeiskime automobilius į kitą, ekologiškensę, transporto priemonę!

Dar vienas pokalbis studijoje. Šiandien čia atvyko gerai žinomas muzikos kūrėjas ir atlikėjas – Vaidas Baumila. Dainininkas kuriam laikui visą transportą buvo palikęs už nugaros ir liko stovėti tik su batais – apie piligriminį kelią ir ten patirtus nuotykius bei iššūkius – pokalbyje su Vaidu!

Žiūrovų klausimai Rimvydui ir dar vienas nuoširdus pokalbis su juo. I-osios dalies pabaiga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau