Kultūros savaitė. Pasėti abejonę su Pauliumi Senūta

Festivalyje „Muzika erdvėje“ kompozitorė Rita Mačiliūnaitė tyrinėja šiuolaikinę tėvystę. Su ja bendrauja Adomas Zubė.

Radijo klausykla kviečia į pirmąjį trečio sezono susitikimą. Jo viešnia – radijo dokumentikos kūrėja iš Danijos Rikke Houd.

Nidos forume „Europos migrena“ aptariamos ne tik politinės aktualijos, bet ir Berlyno sienos egzistavimo pasekmės. Apie forumą Česlovui Burbai pasakoja Antanas Gailius ir Florianas Schulleris.

Ką žinome apie japonų persekiojimą ir gyvenimą koncentracijos stovyklose JAV? Po spektaklio „Buda palėpėje“ premjeros su režisiere Birute Mar kalbasi Adomas Zubė.

Aktualūs pokalbiai iš tarptautinio modernizmo miesto forumo Kaune su Kotryna Lingiene.

Filosofui Arvydui Šliogeriui – 75.

Socialinių mokslų daktarės Irenos Alperytės komentaras.

Pasaulio kultūros naujienų apžvalgoje: ukrainiečių kino kūrėjas O. Sencovas – laisvėje. Pokyčiai Australijos meno mugėje „Sydney Contemporary“. Vokietijoje specialia programa jau ruošiamasi L. Van Bethoveno 250-osioms gimimo metinėms.

Debiutiniame Pauliaus Senūtos romane „Sfera“ žvelgiame į gyvenimus tų, kuriuos tradicinėje visuomenėje laikytume keistuoliais. Romano veikėjai tiki, kad žemė plokščia ir keliauja lėktuvų bagažo skyriuje užsidarę dėžėje. Kaip pasėti abejonę tarp to, kas protinga ir kvaila? Pokalbis su autoriumi.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.