Panorama. Nusivylusiųjų priverstiniu pensijos kaupimu – begalė: ar Seimas suteiks antrą šansą pasirinkti norimą kaupimo būdą?

Priverstinis kaupimas. Daugiau nei 600 žmonių skundžiasi esantys verčiami kaupti pensiją II-osios pakopos privačiuose fonduose. Šie priverstinai kaupiantys asmenys neatsisakė kaupimo per politikų duotą pusmečio terminą. Vartotojų organizacijų teigimu, toks nepatenkintų žmonių skaičius yra rimtas pagrindas, kad Seimas jiems suteiktų antrą šansą.

„Pontem“ atnaujino veiklą. Maisto ir veterinarijos tarnyba šiandien leido maitinimo įmonei „Pontem“ atnaujinti veiklą Santaros klinikų ligoninėje, pašalinus didžiąją nustatytų pažeidimų dalį. Kol dėl besikartojančių pažeidimų įmonei šis draudimas galiojo, ligoniai buvo maitinami sausu daviniu. Sveikatos apsaugos ministerija tvirtina, kad Santaros klinikos ir maisto gamintojas privalo garantuoti pacientų maitinimą visaverčiu maistu, o ginčus spręsti teismuose.

Trūksta lėšų kultūrai. Nors Kultūros ministerija surengė paskutinį susitikimą su kultūros įstaigų atstovais dėl kultūros politikos įstatymo, klausimų dar likę nemažai. Kultūros ministras sako, kad bus įvesti kriterijai, pagal ką įstaigoms skirti finansavimą. Štai kultūrininkai teigia, kad dabartinis finansavimas tikrai nedžiugina, esą net ir puikiai lankomoms kultūros įstaigoms valstybės skiriamo finansavimo nepakanka.

Atminimas žuvusiems. Kretingos rajone, Darbėnuose, gyventojai sprendžia, kaip įamžinti čia gyvenusių pusės tūkstančio žydų atminimą. Tačiau kol kas pasiūlymai tik supriešino miestelį – niekas nenori, kad būtų pabrėžiama, jog žydai nužudyti būtent Darbėnuose.

Donaldo Trumpo konkurentas. Pagrindinis pretendentas tapti demokratų kandidatu Jungtinių Valstijų prezidento rinkimuose – Joe Bidenas. Jam teko atremti pagrindinių varžovų puolimą per trečiuosius debatus, ypač dėl sudėtingo sveikatos priežiūros klausimo.

Viliasi pasiekti kompromisą dėl „Brexito“. Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas pirmadienį Liuksemburge susitiks su Europos Komisijos vadovu Jean-Claude Junckeriu. B. Johnsonas vis dar viliasi pasiekti kompromisą dėl „Brexito“ sąlygų iki spalio 31-osios, kai Didžioji Britanija turės pasitraukti iš Europos Sąjungos.

Almos Adamkienės sveikata. Po dviejų dienų ligoninėje, prezidento Valdo Adamkaus žmona Alma šiandien paleista namo. Pasak V. Adamkaus, žmona prieš keletą dienų sunegalavo namie: jis žmoną rado namie nukritusią, tačiau patikino, kad ji sąmonės nebuvo praradusi.

Provincijose – ikimokyklinis ugdymas. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad sumažinti socialinę atskirtį tarp vaikų, ypač provincijoje, padėtų įvestas privalomas ikimokyklinis ugdymas, nes tokiose įstaigose vaikai greičiau adaptuojasi, gauna geresnį išsilavinimą, vystosi įgūdžiai. Apie panašią kai kurių šalių patirtį politikai jau ne kartą diskutavo, tačiau savivaldybių atstovų teigimu, toks sprendimas būtų sunkiai įgyvendinamas finansiškai.

Kaip darbdaviai vengia įstatymo? Jau daugiau kaip mėnesį darbo skelbimuose turi būti nurodytas siūlomas darbo užmokestis. Dėl šio reikalavimo nepaisymo realia bauda nubausta vos viena įmonė. Darbdaviai, vengdami sankcijų, skelbimuose nurodo ne konkrečią sumą, o siūlomos algos rėžius. Pasak darbuotojų atrankos specialistų, darbdaviai taip bando slėpti darbo užmokestį nuo jau dirbančiųjų.

Šįmet lietuviškų grybų derlius – menkas. Iš lietuviškų grybų neišsilaikančios grybų ir uogų perdirbimo įmonės miško gėrybių parsiveža iš Rusijos ir Baltarusijos. Tarp į Vakarų Europą iškeliaujančių grybų lietuviška produkcija sudarys ne daugiau kaip dešimt procentų.

Audra Šiauliuose. Stiprus vėjas, popietę Šiauliuose laužęs medžius, pridarė nuostolių. Ugniagesiai gelbėtojai gavo keliolika pranešimų apie medžius ir šakas, nukritusias ant kelių, ar nutrūkusius elektros laidus. Pranešta ir apie apgadintą automobilį.

KAUNAS PHOTO. Vyksta 16-asis tarptautinis fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO. Pagrindinė festivalio paroda, pristatanti šiųmetę festivalio temą „Skaitmeninis-Virtualus -Tikras“, veikia Žilinsko dailės galerijoje.

Naujas teatro sezonas. Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro sezonas pradedamas premjera pagal Tomo Šinkariuko pjesę „Kelionė į Edeną“. Kurdamas spektaklį, režisierius Augustas Gornatkevičius daugiausia dėmesio skyrė vaizduotės problemai, kai daugelis gyvena įsivaizduojamame virtualiame pasaulyje ir nebemoka spręsti realių problemų.