Žinios. Santaros klinikų ligoninės pacientai – maisto pinklėse: sustabdžius „Pontem“ veiklą, jiems siūlomas sausas davinys

Pasaulio krepšinio čempoinato finale susitiks Ispanijos ir Argentinos komandos. Markas Gasolis vedė į pergalę ispanus rungtynėse su australais, o Prancūzijos rinktinė nesulaikė 39-erių Luiso Scolos.

Prezidento Valdo Adamkaus žmona Alma atsidūrė ligoninėje. Prezidentas portalui LRT.lt patvirtino, kad žmona prieš keletą dienų sunegalavo namie. V. Adamkus žmoną rado namuose nukritusią, tačiau patikino, kad ji sąmonės nebuvo praradusi. Medikai nustatė, jog tai susiję su kraujagyslėmis, dabar ji jaučiasi gerai. Almai Adamkienei 92-eji. Praėjusią žiemą ji buvo atsidūrusi reanimacijoje.

Maisto ir veterinarijos tarnybai dėl besikartojančių pažeidimų laikinai sustabdžius maitinimo įmonės „Pontem“ veiklą vienoje Santaros klinikų ligoninėje, ligoniai ir toliau maitinami sausu daviniu. Daugelis pacientų jo atsisako. Sveikatos apsaugos ministerija tvirtina, kad klinikos ir maisto gamintojas privalo garantuoti pacientų maitinimą visaverčiu maistu. Tačiau dėl galimų teisminių ginčų padėtis ir toliau nesikeičia.

Policija nusprendė nepradėti tyrimo dėl Jono Noreikos-Generolo Vėtros šalininkų pakabintos atminimo lentos ant Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos Vilniuje ir perdavė informaciją įvertinti Kultūros paveldo departamentui. Jo direktorius Vidmantas Bezaras sako, kad specialistai aiškinasi situaciją ir tyrimas kol kas nepradėtas, tačiau jis pats didelių pažeidimų neįžvelgia. Daugiau aiškumo tikimasi kitą savaitę.

Nors Kultūros ministerija surengė jau paskutinį susitikimą su kultūrininkais dėl Kultūros politikos įstatymo, klausimų dar likę nemažai. Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas sako, kad bus įvesti kriterijai, pagal ką įstaigoms skirti finansavimą, pvz., lankomumas, tarptautinė sklaida. Kultūrininkai sako, kad dabartinis finansavimas tikrai nedžiugina, esą net ir puikiai lankomoms kultūros įstaigoms valstybė skiria nepakankamai finansavimo.

Jau daugiau kaip mėnesį darbo skelbimuose turi būti nurodytas siūlomas darbo užmokestis. Dėl šio reikalavimo nepaisymo realia bauda nubausta vos viena įmonė, kitos atsipirko darbo inspektorių įspėjimais. Darbdaviai, vengdami sankcijų, skelbimuose nurodo ne konkrečią sumą, o siūlomos algos rėžius.

Pagrindinis pretendentas tapti demokratų kandidatu Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento rinkimuose Joe Bidenui teko atremti pagrindinių varžovų puolimą per trečiuosius debatus, ypač dėl sudėtingo sveikatos priežiūros klausimo. Su J. Bidenu tikriausiai per rinkimus susiremsiantis dabartinis prezidentas Donaldas Trumpas sakė, kad negalėjo stebėti debatų per televiziją, bet žadėjo būtinai pažiūrėti kartojimą.

Iš lietuviškų grybų neišsilaikančios grybų ir uogų perdirbimo įmonės miško gėrybių parsiveža iš Rusijos ir Baltarusijos. Tarp į Vakarų Europą iškeliaujančių grybų lietuviška produkcija sudarys ne daugiau nei 10 proc.

Savaitgalio orų prognozė su meterologe Ieva Malūnavičiūte.

Sportas. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai reabilitavosi po pralaimėtų pirmųjų Turkijoje vykstančio „Gloria Cup“ turnyro rungtynių. Antrosiose „Žalgiris“ minimalia persvara 71:70 nugalėjo Stambulo „Galatasaray“ ekipą. Vakar kauniečiai po pratęsimo 98:100 nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ komandai.

Orai.