„Laba diena, Lietuva“. Penktadienis, 13, pilnatis: kaip į Seimą bandė patekti Širinskienė ir ar Sysas turi talismaną?

„Laba diena, Lietuva“. Penktadienis, 13, pilnatis: ar ši kai kuriuos gąsdinanti kombinacija veikia politikus?
RSS
2019.09.13 16:31

„Laba diena, Lietuva“. Penktadienis, 13, pilnatis: kaip į Seimą bandė patekti Širinskienė ir ar Sysas turi talismaną?

Kassavaitinis politologės Rimos Urbonaitės komentaras. Mykolo Romerio universiteto lektorė R. Urbonaitė aptaria ką tik prasidėjusią Seimo rudens sesiją, o tiksliau – pirmąją sesijos dieną iširusią „Tvarkos ir teisingumo“ frakciją ir jau suburtą naująją. Pašnekovė rėžia tiesiai: „Kam ponui Vytautui Kamblevičiui valdžia, jei net frakcijos pavadinimui sugalvoti trūksta fantazijos?"

Penktadienis, tryliktoji, pilnatis: kaip reaguoja seimūnai? Štai Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos narė Agnė Širinskienė sako netikinti penktadienio, tryliktosios prietarais. Visgi, A. Širinskienė prisipažįsta – rytas buvęs kurioziškas: „Į Seimą bandžiau įeiti su banko kortele.“ Seimo Lietuvos socialdemokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Algirdas Sysas pastebi, kad tokią dieną ypač suaktyvėja rinkėjai: teikia įvairius siūlymus ir prašymus.

Daugiau

Prieš lėktuvus – dronas. Londono policija kovos su klimato kaita aktyvistams sutrukdė žaislinėmis skraidyklėmis uždaryti intensyviausiai dirbantį Europos oro uostą - Heathrow. Tokiu būdu aktyvistai siekia sutrukdyti tiesti trečią Heathrow oro uosto kilimo ir leidimosi taką. Gamtos apsaugos aktyvistai tikėjosi sutrikdyti dešimčių tūkstančių keleivių iš viso pasaulio savaitgalio planus, bet pirmas miniatiūrinis jų dronas nepakilo negavęs signalo iš nuotolinio valdymo pulto, nes signalas buvo slopinamas. Pareigūnai patvirtino, kad rajonuose aplink oro uostą iki sekmadienio ryto laikysis „išvaikymo nurodymo“ dėl „antisocialaus elgesio“.

Prostatos vėžio gydymas. Šiandien prostatos vėžiu sergantieji vis labiau atkreipia į save dėmesį – mat reikalingiausią gydymą pastarieji gauna kur kas vėliau, nei kitomis ligomis sergantys asmenys. Sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas Paulius Rakštys išsako mintį, jog vyrai, sergantieji šia liga, jaučiasi diskriminuojami: mat vaistai, naudojami, pavyzdžiui, širdies ligoms gydyti, yra patys naujausi. Tokio inovatyvumo pasigendama ir prostatos vėžio gydymo sistemoje. Kita vertus, Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Inga Cechanovičienė užtikrina – onkologinių ligų gydymas ir medikamentų inovatyvumas ministerijai yra prioritetinis.

Algos dydis ir santykiai su vadovu. Studijoje viešintis reporteris Mindaugas Aušra, remdamasis 2017 metais atliktu „Paylab“ tarptautiniu darbuotojų tyrimu, teigia esą darbuotojai užtikrinti: kuo geriau sutariama su viršininku, tuo didesnis atlyginimas. Priešingai, pats M. Aušra mano, kad didesniam darbo užmokesčiui įtaką daro darbovietės mikroklimatas, o ne vadovo ir darbuotojo draugystė.

Nekilnojamojo turto kainų dinamika. Studijos svečias – Nekilnojamo turto agentūrų asociacijos prezidentas Audrius Gudanavičius. Pašnekovas atskleidžia: „Butų pardavimai Vilniuje – rekordiniai.“

Kiek kainuoja tapti pilotu? Pasirodo, kad norint tapti komercinio orlaivio pilotu ir skraidinti keleivius, gali gali tekti investuoti ir šešiaženklę sumą. Štai jau vien pirmasis – mokslo, etapas kainuoja 100 tūkst. eurų. Apie tai, kiek lėšų teks paaukoti dėl sparnuotosios svajonės, pasakoja LRT.lt žurnalistas Tautvydas Lukaševičius ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio instituto dekanas Justas Nugaras.

Prastas lietuviškų grybų sezonas. Miško grybų ir uogų verslininkų asociacijos prezidentas Virginijus Varanavičius teigia: „Šių metu grybų derlius tikrai nedžiugina.“ Tiesa, grybų perdirbėjai sako, kad Lietuvoje perrūšiuojama tik apie 10 procentų lietuviškų grybų – mat mažėja ir grybų rinkėjų, ir pačių miško gėrybių.

„Muzika erdvėje“. Tai festivalis, kurio sumanytojai skirtingoms Vilniaus vietoms ir erdvėms pritaikė muziką. Šįmet festivalio tema – stereotipai. Štai festivalio iniciatorė Agnė Matulevičiūtė teigia norėjusi permąstyti kūrėjo Jono Meko kūrybą ir suvokimais pasidalinti su miesto gyventojais.

Sostinėje prasideda „Tautų mugė“. Ši mugė – vienuoliktoji. Apie tris dienas šurmuliuosiančią mugę kalbamasi su mugės organizatoriumi Vytautu Urba. Pašnekovas užtikrina, jog šįmet „Tautų mugė“ bus gausi atlikėjų, amatininkų ir daugiatautį Vilnių atspindinčių prekių.

Kate Miller-Heidke – „Zero Gravity“.

Socialinių tinklų naujienos. Jas pristato Lina Patskočimaitė.

logo

Kiti laidos įrašai

Simona Vasiliauskaitė
01:16:03

Laba diena, Lietuva

69
Prieš 8 val.
Eglė Daugėlaitė
01:13:56

Laba diena, Lietuva

385
Prieš 1 d.
Eglė Daugėlaitė
01:38:34

Laba diena, Lietuva

142
Prieš 2 d.
Kiti laidos įrašai