Žinios. Alma Adamkienė – ligoninėje: Valdas Adamkus žmoną rado parkritusią namuose

Prezidento Valdo Adamkaus žmona Alma atsidūrė ligoninėje. Prezidentas portalui LRT.lt patvirtino, kad žmona prieš keletą dienų sunegalavo namie. V. Adamkus žmoną rado namuose nukritusią, tačiau patikino, kad ji sąmonės nebuvo praradusi. Medikai nustatė, jog tai susiję su kraujagyslėmis, dabar ji jaučiasi gerai. Almai Adamkienei 92-eji. Praėjusią žiemą ji buvo atsidūrusi reanimacijoje.

Policija nusprendė nepradėti tyrimo dėl Jono Noreikos-Generolo Vėtros šalininkų pakabintos atminimo lentos ant Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos Vilniuje ir perdavė informaciją įvertinti Kultūros paveldo departamentui. Jo direktorius Vidmantas Bezaras sako, kad specialistai aiškinasi situaciją ir tyrimas kol kas nepradėtas, tačiau jis pats didelių pažeidimų neįžvelgia. Daugiau aiškumo tikimasi kitą savaitę.

Jau daugiau kaip mėnesį darbo skelbimuose turi būti nurodytas siūlomas darbo užmokestis. Dėl šio reikalavimo nepaisymo realia bauda nubausta vos viena įmonė, kitos atsipirko darbo inspektorių įspėjimais. Darbdaviai, vengdami sankcijų, skelbimuose nurodo ne konkrečią sumą, o siūlomos algos rėžius.

Pagrindinis pretendentas tapti demokratų kandidatu Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento rinkimuose Joe Bidenui teko atremti pagrindinių varžovų puolimą per trečiuosius debatus, ypač dėl sudėtingo sveikatos priežiūros klausimo. Su J. Bidenu tikriausiai per rinkimus susiremsiantis dabartinis prezidentas Donaldas Trumpas sakė, kad negalėjo stebėti debatų per televiziją, bet žadėjo būtinai pažiūrėti kartojimą.

Londono policija sutrukdė kovos su klimato kaita aktyvistams žaislinėmis skraidyklėmis uždaryti intensyviausiai dirbantį Europos oro uostą – Hitrou. Oro uostas buvo apsuptas dideliu saugumo kordonu, suimti 7 asmenys. Grupės „Heathrow Pause“ aktyvistai tikėjosi sutrikdyti dešimčių tūkstančių keleivių iš viso pasaulio savaitgalio planus, bet pirmas miniatiūrinis jų dronas nepakilo, kai negavo signalo iš nuotolinio valdymo pulto, nes pastarasis buvo slopinamas.

Iš Alytaus į Kauną bus gabenamas kogeneracinei jėgainei skirtas didžiulis kaminas. Krovimo darbai šiandien prasidėjo įmonės „Traidenis“ teritorijoje Alytuje, o gabenti dėl sudėtingo transportavimo sąlygų planuojama ir naktį. Dūmams valyti skirtas kaminas, kurio aukštis maždaug kaip 12 aukštų namas, Kauno kogeneracinę jėgainę turėtų pasiekti rytoj ryte.

Švenčiant Žemaitijos paminėjimo 800 metų jubiliejų, Šiauliuose pristatomas vienas seniausių šio etninio regiono amatų – Užgavėnių kaukių drožyba. Tautodailininkai tikina, kad, kaip ir roges, taip ir Užgavėnių kaukes reikia pradėti ruošti vasarą.

Sportas. Pirmaisiais Kinijoje vykstančio pasaulio krepšinio čempionato finalininkais tapo Ispanijos krepšininkai. Pusfinalyje Ispanija po dviejų pratęsimų rezultatu 95:88 nugalėjo Australijos rinktinę. Antrasis pasaulio krepšinio čempionato pusfinalis prasidės 15 val. Lietuvos laiku. Jame žais Prancūzijos ir Argentinos rinktinės.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau