„Labas rytas, Lietuva“ II d. Prasideda 100-asis LNOBT sezonas: vadovas žada repertuarą paaugliams ir jaunimui

II-oji LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda nuo dar visai jaunos, bet jau nemažą klausytojų auditoriją susirinkusios grupės „JUZT“ pasirodymo. Ketveriukė dar šiemet nugalėjo muzikos inkubatoriaus „Novus“ finale. Nieko pernelyg nuostabaus – Nikitos Kiriuchino, Vainiaus Indriūno, Kazimiero Krulikovskio ir Tuomo Räsäneno kuriama džiazo bei elektronikos kombinacija išties užburia. Beje, „JUZT“ pirmieji lips į šiandien prasidedančio festivalio „Loftas Fest“ sceną – plačiau apie renginį pasakoja menų fabriko „LOFTAS“ įkūrėjas Victoras Diawara.

Prasideda šiandien ne tik „Loftas Fest“, bet ir 100-asis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) sezonas. Jubiliejų teatras pradės apmąstymais ir operete „Kandidas“. LNOBT direktorius Jonas Sakalauskas sako, kad nuotaikos – optimistinės, o šį sezoną laukia net 5 premjeros. Intriguoja ir Ričardas Šumila, diriguosiantis baletui-operai „Amžinybė ir viena diena“: pasak dirigento, tai pirmasis toks pastatymas teatre, apjungiantis ir baletą, ir operą.

Toliau laidoje – naujienos iš kino pasaulio. Savaitgalį žadamas lietus, tad kino teatrai – puiki vieta pasislėpti. Ypač tuomet, kai juose rodomos net 5 premjeros. Arčiau ekranų kvies dokumentika apie amerikiečių dizainerį Royų Halstoną Frowicką, iš serialo į filmą virtusi „Dauntauno abatija“, lietuvių juosta „Animus animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“, „Šuns tikslas“ ir „Keista tiesa“. Vyksta ir ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“, primenantis mums praėjusios šimtmečio juostas. Detaliau – vaizdo siužete.

Mantas – „Jau Ruduo“.

Tęskime šokio ritmu! Vilnius bunda grojant kapelai ir šokant folkloro ansambliams „Dolija“ bei „Poringės“ – šįvakar šoks ir visa Lietuva. 5 kartą šalyje rengiama tradicinius šokius šokti, dainas dainuoti ir muzikuoti kartu skatinanti etninės kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“. Lietuvos nacionalinio kultūros centro tradicinių šokių specialistė Audronė Vakarinienė džiaugiasi, kad akcijos pavadinimas – ne tušti žodžiai: daugiau nei 100 renginių nuvilnys daugiau nei pusšimtyje savivaldybių. Žemaitišku kvietimu atvykti į renginį dalinasi Vilniaus etninės kultūros centro direktorės pavaduotojas Stanislovas Kavaliauskas ir šio centro kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Loreta Stoliarovienė.

Laidai besiridenant į pabaigą – trumpa spaudos apžvalga su Gabriele Kloniūnaite, styginių instrumentų kolektyvo „Voiceless“ atliekamas grupės „Scorpions“ kūrinys „Rock You Like a Hurricane“, trumpas konkursas ir dar viena daina. Šįkart – iš Kygo bei Ritos Oros rankų, o vadinasi šis darbas „Carry On“.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau