„Labas rytas, Lietuva“ I d. Piligrimų keliais per Lietuvą – maršrutas siekia apie 500 kilometrų

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ eteryje išaušo dažnai bloguoju minima diena – penktadienis, rugsėjo 13-oji. Laidos vedėjas Ignas Krupavičius, supratęs, kad programuotojų diena bus ypatinga, kviečia spaudos ir svarbiausių žinių apžvalgai.

Prieš savaitgalį – apie pinigus, tik šiek tiek kitokius. Vienas didžiausių šalies bankų savo darbuotojams uždraudė investuoti ar apskritai turėti ką nors bendra su kriptovaliutomis. Lietuvos bankas tokią rekomendaciją finansų įstaigoms yra paskelbęs dar prieš porą metų. Mat kriptovaliutos, nors laikomos atsiskaitymo ir investicijų priemone, neįgudusį žmogų gali palikti be pinigų, o dalis vartotojų dėl šių valiutų anonimiškumo legalizuoja neteisėtai įgytus pinigus. Pasak verslininko, informacinių technologijų eksperto Justo Pikelio, kriptovaliutas pasitelkia ir nusikaltėliai – šifruoja vartotojų kompiuterių duomenis, buhalterines apskaitas, o išpirkos už duomenis prašo bitkoinais.

Sinoptikai savaitgalį daug kur žada lietų, o puiki vieta nuo jo pasislėpti – kino teatras. Nuo šiandien – 5 premjeros: arčiau ekranų kvies dokumentika apie amerikiečių dizainerį Halstoną, iš serialo į filmą virtusi „Dauntauno abatija“, lietuvių juosta „Animus animalis“, „Šuns tikslas“ ir „Keista tiesa“. Vyksta ir ankstyvojo kino festivalis, primenantis mums praėjusios šimtmečio juostas.

Keliautojai ir idėjos „Camino Lituano“ autoriai Evaldas Karalius bei Marius Minkevičius ryto laidoje pasakojo apie piligrimų kelią Lietuvoje, kurio maršrutas siekia apie 500 kilometrų. Anot jų, tai daugiau pažintinis takas, tačiau jis pasižymi ne tik puikiomis vietomis, bet ir sutiktų žmonių svetingumu.

Ekonomistai įspėja apie kylančias kainas, o VU verslo mokyklos docentė Elzė Rudienė – apie vartotojų elgsenos ypatumus įvairiais atvejais. Anot Elzės, mūsų visuomenės vartotojas yra gan atsipalaidavęs ir taupyti nelinkęs. Kodėl mums taip svarbu pirkti bei vartoti čia ir dabar?

Ryt klausimas ir konkursas skiltyje „Kalendorius“.

Į-ąją dalį užbaigia dar viena spaudos apžvalga su Gabriele Kloniūnaite.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau