Kultūros diena. Aistė Pilibavičiūtė: daugelis jaunų menininkų susiduria su emociniais sunkumais, bet ne visi išdrįsa prabilti

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre – premjera. Jaunosios kartos teatro režisierius Augustas Gornatkevičius publikai pristato naujausią savo darbą, pagal Tomo Šinkariuko pjesę pastatytą 2 dalių spektaklį „Kelionė į Edeną“. Veikėjų tarpusavio santykius analizuojančiame spektaklyje daug kalbama apie nuobodulį, rutiną ir dėl to kylančias problemas. Pasak teatralų, veikėjų bendravimo būdas atspindi lietuviškų santykių modelį, todėl daugelis žiūrovų atpažins save.

Toliau laidoje – dar viena šiandien itin aktuali tema. Psichologinė sveikata šiandieniame pasaulyje užima vis svarbesnę vietą. Daugiau dėmesio skiriama ne tik fizinei, bet ir emocinei jausenai. „Labai svarbu, kad žmonės atrastų vidinės motyvacijos žengti pirmyn“, – teigia Aistė Pilibavičiūtė. Pasak operos solistės, daugelis jaunų menininkų susiduria su emociniais sunkumais, tačiau ne visi išdrįsta apie tai prabilti.

Rytoj Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti naujas dokumentinis režisierės Aistės Žegulytės filmas „Animus Animalis. Istorija apie žmones, žvėris ir daiktus“. „Tai vienas stipriausių šių metų Lietuvos filmų ir vienas ryškiausių debiutų“, – sutaria kino kritikai, vadindami šią juostą kino alegorija, kurios premjera beveik prieš metus įvyko prestižiniame Leipcigo kino festivalyje ir pelnė jau ne vieną tarptautinį apdovanojimą.

Pabaigai – tradicinė žinia iš užsienio. Maskvos didžiajame teatre prasidėjo tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „DANCE INVERSION“, truksiantis iki lapkričio pradžios. Jį pradėjo Kinijos baleto žvaigžė Jan Lipin, pateikusi savą vieno įtakingiausių XX a. kompozitorių Igorio Stravinskio baleto „Šventasis pavasaris“ versiją.