Žinios. Liūdni metai ir mėgstantiems, ir spaudžiantiems sultis: obuolių derlius dėl šalnų ir sausros – prastas

Algų augimą šiemet turėjo pajusti trys ketvirtadaliai gyventojų. Tai rodo apklausą apie algas atliekančios bendrovės atlikta įmonių apklausa. Pagal tyrimą, algos maždaug dešimtadaliu kilo visoje šalyje, labiausiai – Klaipėdoje. Nors prognozuojamas ekonomikos lėtėjimas, ateityje įmonės vis dar nusiteikusios didinti algas – tik menkiau. Mat joms trūksta darbuotojų, bet labiau aukštos kvalifikacijos. Tuo metu darbininkiškas profesijas įgiję žmonės, pasak ekonomistų, ima pildyti bedarbių gretas.

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė kartu su savivaldybėmis pirmą kartą imasi skaičiuoti, kiek šios turi nekilnojamojo turto. Ir tai padaryti žada per metus. LRT tyrimas atskleidė Neringos savivaldybės kai kurių politikų įsuktą verslą pusvelčiui gautus savivaldybės butus pernuomoti poilsiautojams brangiausiomis kurorto kainomis.

Per plenarinį posėdį paskelbta, kad parlamente susikūrė nauja frakcija „Lietuvos gerovei“, o jos seniūnu išrinktas „tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius. Naujai frakcijai priklauso 7 nariai: frakciją „Tvarka ir teisingumas“ palikę V. Kamblevičius, Ona Valiukevičiūtė, Algimantas Dumbrava, Juozas Imbrasas, Kęstutis Bartkevičius bei Rimas Andrikis, taip pat iš „socialdarbiečių“ frakcijos pasitraukęs Algirdas Butkevičius.

Premjeras sako, kad su naująja frakcija „Lietuvos gerovei“ gali vykti pokalbiai dėl postų ne tik Seime, bet ir Vyriausybėje. Nors tikina, iki šiol jokių pageidavimų negirdėjęs. Visas premjero Sauliaus Skvernelio interviu šį vakarą „Dienos temoje“ 21 val.

Seimas iki kito posėdžio atidėjo sprendimą, ar inicijuoti parlamentinį tyrimą dėl Seimo narės Irinos Rozovos nuslėptų ryšių su Rusija. Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pritarė, kad būtų išsiaiškinta, ar parlamentarės ryšiai nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui. Taip pat būtų aiškinamasi, ar pakanka informacijos pradėti jai apkaltą. Pačios I. Rozovos teigimu, jai metami kaltinimai – nepagrįsti: ji esą bandys tai įrodyti.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas kaltinamas karalienei Elžbietai II-ajai nurodęs melagingas priežastis prašydamas ją penkioms savaitėms suspenduoti parlamento darbą. Škotijos teismas vakar nusprendė, kad parlamento suspendavimas buvo neteisėtas. Vyriausybė sprendimą apskundė Aukščiausiajam Teismui.

Dėl pavasario šalnų ir vasaros sausros daugelyje Lietuvos rajonų šiųmetis vaisių ir uogų derlius – kelis kartus mažesnis nei pernai. Tai sako pajutę ne tik sodininkai, bet ir sulčių spaudyklos. Nors dabar turėtų būti pats sulčių spaudimo pikas – mašinos dirba ne visu pajėgumu. Klientų perpus mažiau, atvežami obuoliai prastesnės kokybės, sultys teka silpnai.

Sportas. Junginių Amerikos Valstijų krepšinio rinktinei pasaulio čempionate suduotas dar vienas smūgis. Daugkartiniai planetos pirmenybių laimėtojai amerikiečiai šiemet liks už geriausiųjų šešetuko. Ketvirtfinalyje pralaimėję prancūzams, Grego Popovičiaus auklėtiniai krito ir pusfinalyje su Serbija dėl 5–8 vietų.

Naujajam sezonui besirengiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tarpusavio supratimą gludina tradiciniame „Gloria Cup“ turnyre Turkijoje. Pernai Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama komanda iškovojo nugalėtojos taurę, kai finale patiesė būsimą Eurolygos čempionę Maskvos CSKA ekipą. Šiemet turnyre žaidžia abi praėjusio sezono Eurolygos finalininkės – CSKA ir vicečempionė Stambulo „Anadolu Efes“. Dvikovą su „Anadolu Efes“ „Žalgiris“ pralaimėjo po pratęsimo – 98:100.

Šuolininkas Adrijus Glebauskas prisijungs prie Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės Dohoje vyksiančiame pasaulio čempionate. Vasarą asmeninį rekordą Lietuvos čempionate pasiekęs A. Glebauskas sulaukė tarptautinės federacijos kvietimo.

Orai.