Žinios. Borisas Johnsonas neigia melavęs karalienei: jis nurodė melagingas priežastis prašydamas penkioms savaitėms suspenduoti Parlamento darbą

Per plenarinį posėdį paskelbta, kad parlamente susikūrė nauja frakcija „Lietuvos gerovei“, jos seniūnu išrinktas „tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius. Naujai frakcijai priklauso septyni nariai: frakciją „Tvarka ir teisingumas“ palikę Vytautas Kamblevičius, Ona Valiukevičiūtė, Algimantas Dumbrava, Juozas Imbrasas, Kęstutis Bartkevičius bei Rimas Andrikis, taip pat iš „socialdarbiečių“ frakcijos pasitraukęs Algirdas Butkevičius.

Seimas pritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui iš pareigų atleisti du Lietuvos apeliacinio teismo teisėjus. Kęstutis Jucys atleidžiamas savo noru, o Konstantinas Gurinas – pažeminęs teisėjo vardą. Šių teisėjų pavardės minimos vadinamojoje „teisėjų korupcijos byloje“. Agentūros BNS žiniomis, Juciui tyrime suteiktas specialaus liudytojo statusas.

Nykstančias regionų mokyklas savivaldybės gelbsti jungtinėmis skirtingo amžiaus mokinių klasėmis. Nors tyrimai rodo, kad toks ugdymo modelis nėra naudingas vaikams, savivaldybių atstovai pripažįsta, kad tai vienintelė išeitis išsaugoti mokyklas. Tačiau mokytojai priversti dirbti daugiau, nors už tai papildomo atlygio negauna. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai sako, kad tokios klasės neturėtų būti skatinamos ir jau po penkerių metų jų, esą, bus atsisakoma.

Vilniuje atidaryta nauja policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ šaudykla ir treniruočių bazė. Jos statybos truko maždaug pusantrų metų ir kainavo per tris su puse milijono eurų. Rinktinės vadas sako, kad atnaujinta ne tik šaudykla: nuo šiol nebereikės treniruotėms ieškoti apleistų pastatų, nes įrengti ir taktiniai kambariai, kuriuose su koviniais ginklais imituojamos įvairios šturmo operacijos.

Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė Diana Vilytė traukiasi iš pareigų ir Registrų centre turėtų užimti paslaugų valdymo direktorės pareigas. Vilytė tarnybai vadovavo nuo 2014 metų, o pernai vadovauti tarnybai paskirta antrai ketverių metų kadencijai. Vilytė kaip Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė du kartus išrinkta geriausia metų valstybės tarnautoja.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas kaltinamas karalienei Elžbietai II-ajai nurodęs melagingas priežastis prašydamas ją penkioms savaitėms suspenduoti Parlamento darbą. Škotijos teismas vakar nusprendė, kad Parlamento suspendavimas buvo neteisėtas. Vyriausybė sprendimą apskundė Aukščiausiajam Teismui.

Jungtinių Valstijų Aukščiausiasis Teismas leido prezidentui Donaldui Trumpui įvesti apribojimus prieglobsčio prašytojams, kurie užkirstų kelią į šalį daugumai migrantų iš Centrinės Amerikos. Trumpas tai vadina „didele pergale“. Demokratai sako, kad tokia politika prieštarauja Amerikos idealams ir stato į pavojų žmonių gyvybes.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau