Žinios. Vilniuje atidaryta nauja „Aro“ šaudykla ir treniruočių bazė

Per plenarinį posėdį paskelbta, kad parlamente susikūrė nauja frakcija „Lietuvos gerovei“, jos seniūnu išrinktas „tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius. Naujai frakcijai priklauso septyni nariai: frakciją „Tvarka ir teisingumas“ palikę Vytautas Kamblevičius, Ona Valiukevičiūtė, Algimantas Dumbrava, Juozas Imbrasas, Kęstutis Bartkevičius bei Rimas Andrikis, taip pat iš „socialdarbiečių“ frakcijos pasitraukęs Algirdas Butkevičius.

Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė Diana Vilytė traukiasi iš pareigų ir Registrų centre turėtų užimti paslaugų valdymo direktorės pareigas. Vilytė tarnybai vadovavo nuo 2014 metų, o pernai vadovauti tarnybai paskirta antrai ketverių metų kadencijai. Vilytė kaip Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė du kartus išrinkta geriausia metų valstybės tarnautoja.

Nykstančias regionų mokyklas savivaldybės gelbsti jungtinėmis skirtingo amžiaus mokinių klasėmis. Nors tyrimai rodo, kad toks ugdymo modelis nėra naudingas vaikams, savivaldybių atstovai pripažįsta, kad tai vienintelė išeitis išsaugoti mokyklas. Tačiau mokytojai priversti dirbti daugiau, nors už tai papildomo atlygio negauna. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai sako, kad tokios klasės neturėtų būti skatinamos ir jau po penkerių metų jų, esą, bus atsisakoma.

Jungtinės Karalystės Vyriausybė paviešino oficialų vertinimą, pavadinimu „Operacija – geltonoji starta“, kuriame nurodo, kad šalis „Brexitui“ be susitarimo yra prastai pasirengusi. Numatoma, kad tokiu atveju grėstų šviežio maisto deficitas, sutriktų vaistų tiekimas ir kiltų kainos. Įspėjama apie socialinius neramumus.

Rusija ir Ukraina susirėmė Europos Žmogaus Teisių Teisme Strasbūre dėl Maskvos žmogaus teisių pažeidimų aneksuotame Kryme. Ukraina sako, kad Rusijos pajėgos pusiasalyje kankino ir žudė ukrainiečių policijos pareigūnus ir civilius. Rusiją Kijevas taip pat kaltina persekiojus ir vykdžius bauginimo taktikas prieš žurnalistus bei dvasininkus. Rusija kaltinimus neigia.

Jungtinių Valstijų Aukščiausiasis Teismas leido prezidentui Donaldui Trumpui įvesti apribojimus prieglobsčio prašytojams, kurie užkirstų kelią į šalį daugumai migrantų iš Centrinės Amerikos. Trumpas tai vadina „didele pergale“. Demokratai sako, kad tokia politika prieštarauja Amerikos idealams ir stato į pavojų žmonių gyvybes.

Atleidęs Nacionalinio saugumo patarėją Johną Boltoną, Jungtinių Valstijų prezidentas svarsto šias pareigas siūlyti valstybės sekretoriui Mike'ui Pompeo, cituodama savo šaltinius Baltuosiuose Rūmuose praneša amerikiečių televizija CNN.

Vilniuje atidaryta nauja policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ šaudykla ir treniruočių bazė. Jos statybos truko maždaug pusantrų metų ir kainavo per tris su puse milijono eurų. Rinktinės vadas sako, kad atnaujinta ne tik šaudykla: nuo šiol nebereikės treniruotėms ieškoti apleistų pastatų, nes įrengti ir taktiniai kambariai, kuriuose su koviniais ginklais imituojamos įvairios šturmo operacijos.

Šiandien „Skalvijos“ kino centre prasidės ankstyvojo kino festivalisPirmoji banga“. Europos šalių kino forumo „Scanorama“ rengiamas festivalis siekia ne tik supažindinti su kino istorija, bet ir parodyti, kad senas kinas nesensta ir daugeliu aspektų yra daug drąsesnis nei dabar. Jo programoje 11 nebyliųjų ir garsinių filmų. Festivalį pradės Jungtinės Karalystės 1935-ųjų filmas „Lažybos“, po jo bus rodomas 1930-ųjų pirmoji garsinė Čekoslovakijos juosta „Pasmerktoji Tonka“, šį seansą įgarsins žinomas taperis Johnas Sweeney. Išsamesnį pokalbį su festivalio organizatoriais galite skaityti LRT.lt portale: „Kiną reikia rodyti, ne konservuoti: „Pirmosios bangos“ seansuose – visuomenę šokiravę ir drausti filmai

Sportas. Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.