„Labas rytas, Lietuva“ II d. Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“: sprogstančios kempinės ir kaip pasiruošti nenuspėjamai ateičiai?

II-oji rugsėjo 12-osios „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda meniniu performansu. Vilniuje organizuojamas „nowJapan“ festivalis ir studijoje vieši jo organizatorius Sergejus Grigorjevas, kaligrafas Masafumi Košio ir muzikos atlikėjas Juki Deai, kurie ir pristato Japonų kultūros festivalį.

Ankstyva vaikystė – metas, kai su vaiku reikia stengtis bendrauti kuo daugiau, sako psichoterapijos praktikė Žydrė Dargužytė-Černiauskė. Spalvingos kaladėlės, žaislai ir knygutės – dar ne viskas, ko reikia ugdant mažąjį genijų. Tėvams gali tekti iš naujo mokytis kalbėti. Daugiau detalių apie „Trisdešimties milijonų žodžių“ programą išgirsime reportaže.

Studijoje vieši „Animus animalis“ filmo kūrybinė komanda – operatorius Vytautas Katkus ir režisierė Aistė Žegulytė. Taksidermistas, elnių augintojas ir zoologijos muziejaus darbuotojas gyvena aplinkoje, kurioje riba tarp gyvenimo ir mirties tapusi beveik nepastebima. Tai archajinis pasaulis, kuriame medžiojami net tik elniai, šernai, bet ir plastikiniai aligatorių manekenai. Kol pagamintos žvėrių iškamšos rungiasi dėl gyviausios pozos bei tikriausio žvilgsnio, žmogus vis bando sustabdyti laiką ir sugrąžinti gyvybę daiktams, kuriuose jos seniai nebėra.

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“: per penkiolika metų festivalis tapo didžiausiu mokslo populiarinimo renginiu Lietuvoje. Šiemet jo renginiai vyksta šešiolikoje miestų ir rajonų, o renginių skaičius viršija 370. Kuriant Mokslo festivalio programą dalyvauja šimtai mokslininkų, doktorantų, studentų ir net gimnazistų. Užsimezgė glaudūs ryšiai su keliomis dešimtimis mokyklų ir gimnazijų, su universitetais, kolegijomis, aukštųjų technologijų įmonėmis, muziejais. Turinio įvairovė, kuo platesnis įvairių mokslo sričių, taip pat meno atspindėjimas ir interaktyvumas – toks dabar yra pagrindinis programos sudarytojų siekis. Norime, kad ypač jaunieji lankytojai ne tik sužinotų apie naujausias mokslo ir technologijų tendencijas, bet ir patys galėtų tas technologijas išbandyti. Kad suvoktų plataus, tarpdisciplininio išsilavinimo, kūrybiškumo reikšmę ir pasiruoštų nenuspėjamai ateičiai.

Spaudos apžvalga su Pauliumi Šironu. Ryto žaidimas ir vedėjai jau atsisveikina iki rytojaus 6 valandos ryto.
Ved. Ignas Krupavičius.