Žinios. Viename gražiausių Maroko paplūdimių – maudynėmis gali mėgautis ir neįgalieji

Seimas spręs, ar inicijuoti parlamentinį tyrimą dėl Seimo narės Irinos Rozovos nuslėptų ryšių su ``````41Rusija42``````. ``````43Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas44`````` tam pritarė bendru sutarimu. Pasak komiteto pirmininko Dainiaus Gaižausko, svarbiausia išsiaiškinti, ar parlamentarės ryšiai nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui. Taip pat būtų aiškinamasi, ar pakanka informacijos pradėti jai apkaltą. Pačios Rozovos teigimu, jai metami kaltinimainepagrįsti ir esą bandys tai įrodyti.

Per Seimo pavasario sesiją ketvirtadaliu sumažėjo parlamentarų, skelbiančių, su kokiomis interesų grupėmis ar lobistais jie susitinka, praneša nevyriausybinės organizacijos „``````163Transparency International164``````“ Lietuvos skyrius. Šį pavasarį ```173174``` ``````175parlamentarai176`````` paskelbė informaciją apie daugiau kaip 500 susitikimų, kai pernai rudenį ```197198``` ``````199parlamentarai200`````` informavo apie daugiau nei 700 susitikimų.

Nykstančias regionų mokyklas savivaldybės gelbsti jungtinėmis skirtingo amžiaus mokinių klasėmis. Nors tyrimai rodo, kad toks ugdymo modelis nėra naudingas vaikams, savivaldybių atstovai pripažįsta, kad tai vienintelė išeitis išsaugoti mokyklas. Tačiau ``````273mokytojai274`````` priversti dirbti daugiau, nors tai papildomo atlygio negauna. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai sako, kad tokios klasės neturėtų būti skatinamos ir jau po penkerių metų , esą, bus atsisakoma.

``````337Europos Centrinis Bankas338`````` šiandien turi spręsti, kaip skatinti lėtėjančią euro zonos ekonomiką. ``````357Finansų analitikai358`````` ir dalis investuotojų mano, kad šis dar labiau sumažins palūkanų normas komerciniams bankams tai, kad laiko indėlius, ir galbūt net atnaujins obligacijų supirkimo programą. Tai reikštų dar didesnę pigių pinigų pasiūlą rinkojeeuropiečiaigalėtų dar pigiau skolintis. Taip bandoma padėti skolų turinčioms šalims pagyvinti ekonomikas.

Šiandien ``````455Europos Sąjungos456`````` „Brexitoreikalų koordinatorius Michelis Barnieras pasisakys Europos Parlamente. Britų konservatorių premjeras Borisas Johnsonas vakar vėl pasiuntė į Briuselį naują pagrindinįBrexitoderybininką Davidą Frostą, taigi galima tikėtis, kad Barnieras pakomentuos naujausius Johnsono kabineto siūlymus. Neoficialiomis žiniomis, siekdamasBrexito“, Johnsonas netgi svarsto galimybę palikti Šiaurės Airiją Europos muitų zonoje, nors tai sukeltų jo koalicijos partnerių maištą.

Vienas gražiausių Maroko paplūdimių jau gali pasigirti modernia įranga, leidžiančia maudytis ir neįgaliems žmonėms. Kol kas tai vienintelis toks ``````605paplūdimys606`````` Maroke, bet jo populiarumas didėja, todėl jau svarstomos galimybės aprūpinti tokia įranga ir kitus paplūdimius.

``````637Orai638``````. Ved. ``````641Ignas Andriukevičius642``````.