Žinios. Viename gražiausių Maroko paplūdimių – maudynėmis gali mėgautis ir neįgalieji

Seimas spręs, ar inicijuoti parlamentinį tyrimą dėl Seimo narės Irinos Rozovos nuslėptų ryšių su Rusija. Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas tam pritarė bendru sutarimu. Pasak komiteto pirmininko Dainiaus Gaižausko, svarbiausia išsiaiškinti, ar parlamentarės ryšiai nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui. Taip pat būtų aiškinamasi, ar pakanka informacijos pradėti jai apkaltą. Pačios Rozovos teigimu, jai metami kaltinimai – nepagrįsti ir esą bandys tai įrodyti.

Per Seimo pavasario sesiją ketvirtadaliu sumažėjo parlamentarų, skelbiančių, su kokiomis interesų grupėmis ar lobistais jie susitinka, praneša nevyriausybinės organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyrius. Šį pavasarį 63 parlamentarai paskelbė informaciją apie daugiau kaip 500 susitikimų, kai pernai rudenį 82 parlamentarai informavo apie daugiau nei 700 susitikimų.

Nykstančias regionų mokyklas savivaldybės gelbsti jungtinėmis skirtingo amžiaus mokinių klasėmis. Nors tyrimai rodo, kad toks ugdymo modelis nėra naudingas vaikams, savivaldybių atstovai pripažįsta, kad tai vienintelė išeitis išsaugoti mokyklas. Tačiau mokytojai priversti dirbti daugiau, nors už tai papildomo atlygio negauna. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai sako, kad tokios klasės neturėtų būti skatinamos ir jau po penkerių metų jų, esą, bus atsisakoma.

Europos Centrinis Bankas šiandien turi spręsti, kaip skatinti lėtėjančią euro zonos ekonomiką. Finansų analitikai ir dalis investuotojų mano, kad šis dar labiau sumažins palūkanų normas komerciniams bankams už tai, kad laiko jų indėlius, ir galbūt net atnaujins obligacijų supirkimo programą. Tai reikštų dar didesnę pigių pinigų pasiūlą rinkoje – europiečiaigalėtų dar pigiau skolintis. Taip bandoma padėti skolų turinčioms šalims pagyvinti jų ekonomikas.

Šiandien Europos Sąjungos „Brexito“ reikalų koordinatorius Michelis Barnieras pasisakys Europos Parlamente. Britų konservatorių premjeras Borisas Johnsonas vakar vėl pasiuntė į Briuselį naują pagrindinį „Brexito“ derybininką Davidą Frostą, taigi galima tikėtis, kad Barnieras pakomentuos naujausius Johnsono kabineto siūlymus. Neoficialiomis žiniomis, siekdamas „Brexito“, Johnsonas netgi svarsto galimybę palikti Šiaurės Airiją Europos muitų zonoje, nors tai sukeltų jo koalicijos partnerių maištą.

Vienas gražiausių Maroko paplūdimių jau gali pasigirti modernia įranga, leidžiančia maudytis ir neįgaliems žmonėms. Kol kas tai vienintelis toks paplūdimys Maroke, bet jo populiarumas didėja, todėl jau svarstomos galimybės aprūpinti tokia įranga ir kitus paplūdimius.

Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.