Žinios. „Uber“ vairuotojai – samdomi darbuotojai: Kalifornijos senatas patvirtino įstatymą dėl socialinių garantijų pevežėjams

Šiandien Seimo posėdyje turėtų būti paskelbta apie naujos Seimo frakcijos „Lietuvos gerovei“ susibūrimą. Ją sudaro iš „Tvarkos ir teisingumo“, socialdarbiečių frakcijų ir mišrios Seimo grupės išėję nariai. Naujos frakcijos seniūnas „tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius sako, kad naujas darinys Seime turėtų būti įregistruotas su 7 politikais, dar 4 esą nori prisijungti. Seime nelikus valdančiosios daugumos, premjeras Saulius Skvernelis frakciją pakvietė prisijungti prie valdančiosios koalicijos. Jokių postų būsimai partnerei valdžioje premjeras nežada.

Europos Centrinis Bankas šiandien turi spręsti, kaip skatinti lėtėjančią euro zonos ekonomiką. Finansų analitikai ir dalis investuotojų mano, kad šis dar labiau sumažins palūkanų normas komerciniams bankams už tai, kad laiko jų indėlius, ir galbūt net atnaujins obligacijų supirkimo programą. Tai reikštų dar didesnę pigių pinigų pasiūlą rinkoje – europiečiai galėtų dar pigiau skolintis. Taip bandoma padėti skolų turinčioms šalims pagyvinti jų ekonomikas.

Kalifornijos senatas didele balsų persvara patvirtino įstatymą, įpareigojantį tokias kompanijas kaip „Uber“ ar „Lyft“ mokėti socialinį draudimą už savo vairuotojus bei suteikti jiems atostogas – t.y. pripažinti juos normaliais samdomais darbuotojais. Kalifornijos įstatymų leidėjai supranta, kad tai sukels rimtų problemų tokioms internetinio verslo kompanijoms, bet, jų nuomone, jos neturi teisės taupyti visų kitų valstijos mokesčių mokėtojų sąskaita.

Šiandien „Skalvijos“ kino centre prasidės ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“. Europos šalių kino forumo „Scanorama“ rengiamas festivalis siekia ne tik supažindinti su kino istorija, bet ir parodyti, kad senas kinas nesensta ir daugeliu aspektų yra daug drąsesnis nei dabar. Jo programoje – 11 nebyliųjų ir garsinių filmų. Festivalį pradės Jungtinės Karalystės 1935-ųjų filmas „Lažybos“, po jo bus rodomas 1930-ųjų pirmoji garsinė Čekoslovakijos juosta „Pasmerktoji Tonka“, o šį seansą įgarsins žinomas taperis Johnas Sweeney.

Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.