Žinios. Praūžus uraganui Dorianui – dingusiais laikoma maždaug 2,5 tūkst. žmonių

Seimas spręs, ar inicijuoti parlamentinį tyrimą dėl Seimo narės Irinos Rozovos nuslėptų ryšių su Rusija. Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas tam pritarė bendru sutarimu. Pasak komiteto pirmininko Dainiaus Gaižausko, svarbiausia išsiaiškinti, ar parlamentarės ryšiai nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui. Taip pat būtų aiškinamasi, ar pakanka informacijos pradėti jai apkaltą. Pačios Rozovos teigimu, jai metami kaltinimai yra nepagrįsti ir esą bandys tai įrodyti.

Šiandien Europos Sąjungos „Brexito“ reikalų koordinatorius Michelis Barnieras pasisakys Europos Parlamente. Britų konservatorių premjeras Borisas Johnsonas vakar vėl pasiuntė į Briuselį naują pagrindinį „Brexito“ derybininką Davidą Frostą, taigi galima tikėtis, kad Barnieras pakomentuos naujausius Johnsono kabineto siūlymus. Neoficialiomis žiniomis, siekdamas „Brexito“, Johnsonas netgi svarsto galimybę palikti Šiaurės Airiją Europos muitų zonoje, nors tai sukeltų jo koalicijos partnerių maištą.

Bahamose po uragano Doriano dingusiais laikoma maždaug 2,5 tūkst. žmonių, pranešė Bahamų Nacionalinė nepaprastųjų situacijų valdymo agentūra. Teigiama, kad kai kurie dingusieji galiausiai gali būti surasti. Per uraganą, kuris Bahamų šiaurę daugiau nei prieš savaitę užklupo kaip 5 kategorijos uraganas, žuvo mažiausiai 50 žmonių. Pareigūnai yra sakę, jog žuvusiųjų skaičius tikriausiai smarkiai didės.

Norinčiųjų tapti kunigais mažėja – šiemet mokslo metus Lietuvos kunigų seminarijose pradėjo 9 jaunuoliai, pernai – 11. Kunigų atstovai pripažįsta, kad problema yra ne tik mažėjantis studentų skaičius, bet ir dirbančių kunigų stygius – vienam kunigui tenka aptarnauti kelias parapijas.

Orai. Sportas. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau