„Labas rytas, Lietuva“ I d. Nusikaltėliai nesnaudžia: dabar dar lengviau „apšvarinti“ jūsų kreditines korteles

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-oje dalyje pasitinkame rugsėjo 12-osios rytą, kuris, kaip ir visa diena, dedikuotas vaizdo žaidimams, pasak kalendoriaus. O rytą tradiciškai pradeda trumpų naujienų ir spaudos apžvalgos, kuriose šį kartą – vyriška kompanija – Paulius Šironas, Ignas Andriukevičius ir Ignas Krupavičius.

Rytą pradedame paneigdami gandus. Gydytojai hematologai sako, kad neretai girdime įvairių neteisingų nuomonių apie kaulų čiulpų donorystę. Jų teigimu, kai kurie įsivaizduoja, kad donuojant kraują kliudomas donoro stuburas ar pjaunamas kaulas. Tačiau tai – tik mitai. Procedūra nėra tokia skausminga, kaip daugelis įsivaizduoja, o donoro kraujas atsikuria per kelias savaites. Visa tai patvirtina Santaros klinikų gydytoja hematologė Rita Čekauskienė ir kaulų čiulpų donoru tapęs Andrius, ištiesęs pagalbos ranką susirgusiam broliui.

Ankstyva vaikystė – metas, kai su vaiku reikia stengtis bendrauti kuo daugiau, sako psichoterapijos praktikė Žydrė Dargužytė-Černiauskė. Spalvingos kaladėlės, žaislai ir knygutės – dar ne viskas, ko reikia ugdant mažąjį genijų. Tam tikslui Žydrė socialiniame tinkle susipažino su amerikiečių gydytoja Dana Suskind, kuri sukūrė moksliniais tyrimais patvirtintą metodiką „Trisdešimt milijonų žodžių“. Kaip ji veikia bei koks viso to efektyvumas – reportaže.

Tradicinėje ketvirtadienio orų prognozėje LHMT vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė sako, kad aukštaičiai ir žemaičiai dėl bendro oro nesutars. Visa tai dėl to, kad pastaruoju metu jis būtent šiose dalyse kardinaliai skiriasi. Tad nors kalendorinis ruduo ir prasidėjo, vasara, panašu, kol kas nesiruošia užleisti savų pozicijų.

Informacinių technologijų specialistas Marius Pereščius įsitikinęs – dabar dar lengviau „apšvarinti“ mūsų kreditines korteles. Anot jo, finansinių nusikaltėlių ir jų veikimų būdų tik daugėja. Kur reikėtų saugotis labiausiai ir kaip to išvengti?

Vašingtone – retų debesuotųjų leopardų mažylių gimimas. Nors šie gyvūnai natūraliai gyvena Borneo saloje, Smidsono zoologijos sode auga 2 jaunikliai, kurie yra pirmieji tokie, gimę nelaisvėje. Ši rūšis nyksta dėl kertamų miškų, tad leopardų gimimas teikia džiaugsmo gamtos mylėtojams.

Laidos I-ąją dalį užbaigia dar viena spaudos apžvalga.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau