Žinios. Nykstančiose mokyklose – jungtinės klasės: nors toks modelis nėra efektyvus, savivaldybių atstovų manymu, tai vienintelė išeitis išsaugoti mokyklas

Parlamentarai balsuos dėl pritarimo iš pareigų atleisti du Lietuvos apeliacinio teismo teisėjus. Teisėjas Kęstutis Jucys atleidžiamas savo noru, o Konstantinas Gurinas – pažeminęs teisėjo vardą. Šių teisėjų pavardės minimos vadinamojoje „teisėjų korupcijos byloje“. Agentūros BNS žiniomis, Juciui tyrime suteiktas specialaus liudytojo statusas. Tuo metu Gurinui pateikti įtarimai korupcija.

Šiandien Seimo posėdyje turėtų būti paskelbta apie naujos Seimo frakcijos „Lietuvos gerovei“ susibūrimą. Ją sudaro iš „Tvarkos ir teisingumo“, socialdarbiečių frakcijų ir mišrios Seimo grupės išėję nariai. Naujos frakcijos seniūnas „tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius sako, kad naujas darinys Seime turėtų būti įregistruotas su 7 politikais, dar 4 esą nori prisijungti. Seime nelikus valdančiosios daugumos, premjeras Saulius Skvernelis frakciją pakvietė prisijungti prie valdančiosios koalicijos. Jokių postų būsimai partnerei valdžioje premjeras nežada.

Nykstančias regionų mokyklas savivaldybės gelbsti jungtinėmis skirtingo amžiaus mokinių klasėmis. Nors tyrimai rodo, kad toks ugdymo modelis nėra naudingas vaikams, savivaldybių atstovai pripažįsta, kad tai vienintelė išeitis išsaugoti mokyklas. Tačiau mokytojai priversti dirbti daugiau, bet už tai papildomo atlygio negauna. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai sako, kad tokios klasės neturėtų būti skatinamos ir jau po penkerių metų jų, esą, bus atsisakoma.

Europos Centrinis Bankas šiandien turi spręsti, kaip skatinti lėtėjančią euro zonos ekonomiką. Finansų analitikai ir dalis investuotojų mano, kad šis dar labiau sumažins palūkanų normas komerciniams bankams už tai, kad laiko jų indėlius, ir galbūt net atnaujins obligacijų supirkimo programą. Tai reikštų dar didesnę pigių pinigų pasiūlą rinkoje – europiečiai galėtų dar pigiau skolintis. Taip bandoma padėti skolų turinčioms šalims pagyvinti jų ekonomikas.

Orai. Sportas. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau