Panorama. Po vakarykščių Lietuvos ir Portugalijos rungtynių – Nausėdos ir Šimašiaus apsižodžiavimas

Po vakarykščių Lietuvos futbolo rinktinės rungtynių su Portugalija prezidentas Gitanas Nausėda ir sostinės meras Remigijus Šimašius pradėjo žodžių karą dėl vis nepastatomo Nacionalinio stadiono. Gitanas Nausėda pareiškė, kad mieste reikia ne tik lenteles nuiminėti, bet ir sukurti ką nors daugiau.

Premjeras Saulius Skvernelis prie valdančiosios koalicijos pakvietė prisijungti naują Seime susibūrusią frakciją, pasivadinusią „Lietuvos gerovei“. Ją sudaro iš valdančiųjų, „Tvarkos ir teisingumo“, socialdarbiečių ir „valstiečių“ frakcijų išėję nariai. Frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnu išrinktas buvęs tvarkietis Vytautas Kamblevičius.

Finansų ministerija prognozuoja, kad Lietuvos ekonomikos augimas metų pabaigoje ims lėtėti, o tai reiškia ir kuklesnį nei iki šiol algų kilimą kitąmet. Ministras Vilius Šapoka gyventojus perspėja atsargiau imti paskolas ilgam laikui, o politikus – nedalyti dosnių pažadų.

Artėjant Astravo atominės elektrinės atidarymui, Seime vyksta diskusijos – kaip apsisaugoti nuo baltarusiškos elektros. Ir nors įstatymai tarsi užveria kelius Astravo elektrai pakliūti į Lietuvą, tai vis tiek nutikti gali per Latviją.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas siūlo tirti parlamentarės Irinos Rozovos ryšius su Rusijos diplomatais, jos veiklą, kuri galbūt kėlė grėsmę nacionaliniam saugumui, taip pat aiškintis, ar pakanka informacijos pradėti jai apkaltą. Jei pritars Seimas, komitetas aiškinsis, kokius veiksmus padarė Seimo nariai, turėję informacijos apie I. Rozovą.

Teismas Škotijoje nurodė, kad premjero sprendimas stabdyti parlamentarų darbą buvo neteisėtas. Opozicija Borisą Johnsoną reikalauja nedelsiant atnaujinti įstatymų leidėjų darbą, o dalis buvusių premjero bendražygių ragina jį atsistatydinti.

Minėdamas Rugsėjo 11-osios įvykius, Donaldas Trumpas pareiškė, kad Jungtinės Valstijos prieš Talibaną kovoja taip, kaip niekada anksčiau. Planuotą susitikimą su Talibanu D. Trumpas vėliau atšaukė, kaip priežastį nurodydamas praėjusią savaitę Afganistane įvykdytą teroro ataką, per kurią žuvo amerikiečių kariškis.

Jungtinės Tautos, Europos Sąjunga ir arabų valstybės kritikuoja Izraelio ministro pirmininko pažadą aneksuoti Jordanijos slėnį, sudarantį trečdalį Vakarų Kranto teritorijos. Apie tokius planus Benjaminas Netanyahu pranešė vakar. Aneksija, kaip teigė Izraelio premjeras, įvyktų, jei jis rugsėjo 17-ąją vyksiančiuose rinkimuose iškovotų pergalę.

Kanados premjeras Justin Trudeau paleido parlamentą. Taip jis pradėjo kampaniją prieš spalio 21 dieną vyksiančius visuotinius rinkimus, siekdamas išsaugoti liberalų daugumą parlamente ir laimėti įtemptą kovą su mandatų siekiančiais abiejų politinių sparnų naujokais. Per pirmą kadenciją premjeras Triudo sugebėjo legalizuoti marihuaną, užtikrino lyčių lygybę ministrų kabinete, apgyvendino tūkstančius pabėgėlių ir pradėjo neregėto masto kariuomenės modernizaciją, bet jam toli gražu nepavyko įgyvendinti visų rinkiminių pažadų.


Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimuose bus rengiamas antrasis turas. Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen surinko daugiau nei 70 procentų balsų, bet iki pergalės jai pritrūko 4 balsų. Antra liko Trakų rajono merė Edita Rudelienė, surinkusi 14 procentų balsų. Šios dvi politikės dėl partijos vadovės vairo susirungs antrajame ture rugsėjo 18–21 dienomis.

Prokuratūra Aukščiausiajam Teismui apskundė sprendimą išteisinti buvusį parlamentarą Kęstutį Pūką dėl dalies kaltinimų seksualiniu priekabiavimu. Teismai K. Pūką pripažino kaltu dėl seksualinio priekabiavimo prie jo padėjėja dirbusios moters, bet išteisino dėl priekabiavimo prie kitų trijų merginų, siekusių įsidarbinti į šias pareigas.

Nacionalinis operos ir baleto teatras jubiliejinį, 100-ąjį, sezoną pradeda Leonardo Bernstaino veikalu "Kandidas". Spektaklio režisieriaus teigimu, kompozitorius sukūrė operetę, turinčią miuziklo ir operos bruožų.

Lietuvos meno pažinimo centras TARTL pristato parodą „Romantizmo amžius“. Advokato, kolekcininko Rolando Valiūno įkurtas centras kviečia lankytojus per dailės istoriją pažinti XIX amžių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau