Žinios. Krikščionybei – dar vienas iššūkis: visoje Europoje norinčiųjų tapti kunigais – vis mažiau

Dėl niekaip nepradedamo statyti nacionalinio stadiono Vilniuje – žodžių karas tarp sostinės mero ir prezidento. Vilniaus meras Remigijus Šimašius, reaguodamas į prezidento kritiką dėl nacionalinio stadiono, esą kad mieste reikia ne tik lenteles nuiminėti, bet ir sukurti ką nors daugiau, atkirto, kad jam neramu dėl prezidentūros orumo. Praėjusią savaitę Gitanas Nausėda sukritikavo merą dėl nuimtos atminimo lentos Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai, o vakar stebėdamas Lietuvos futbolo rinktinės rungtynes su Portugalija, šalies vadovas dar kartą pažėrė kritikos dėl stringančio nacionalinio stadiono projekto. R. Šimašiaus teigimu, jis asmeniškai gali pristatyti prezidentui planus dėl stadiono Šeškinėje statybų ir viską paaiškinti detaliau.

Naujai besikurianti Seimo frakcija sulaukė premjero kvietimo prisijungti prie valdančiosios koalicijos. Saulius Skvernelis šiandien susitiko su „Tvarkos ir teisingumo“ bei socialdarbiečių frakcijas palikusiais parlamentarais aptarti tolesnių šių politikų planų.

„Dienos temoje“ politines aktualijas su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininku Ramūnu Karbauskiu aptars Raigardas Musnickas. „Dienos tema“ – 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas suformulavo kryptis naujam parlamentiniam tyrimui dėl Seimo narės Irinos Rozovos. Kaip teigia komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas, siūloma parlamentinį tyrimą vykdyti trimis etapais: nustatyti konkrečius Seimo narės Rozovos veiksmus, ar per ją Rusija bandė daryti įtaką Lietuvos politikai; įvertinti Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio ir buvusio Saugumo ir gynybos komiteto vadovo Vytauto Bako elgesį gavus informaciją apie Rozovą; bei ištirti, ar žvalgybine informacija nebuvo manipuliuojama.

Teismas Škotijoje paskelbė nuosprendį, kad Jungtinės Karalystės parlamentarų darbo sustabdymas – neteisėtas. Vyriausybė sako sprendimą skųsianti Aukščiausiajam Teismui Londone ir pabrėžia, kad vakar prasidėjusi bei 5 savaites truksianti parlamentarų darbo pertrauka yra įprasta procedūra. Bet opozicija atkerta, kad taip premjeras Borisas Johnsonas bando nutildyti įstatymų leidėjus prieš „Brexitą“ spalio 31-ąją.

Jungtinės Tautos, Europos Sąjunga ir arabų valstybės kritikuoja Izraelio ministro pirmininko pažadą aneksuoti Jordano slėnį, sudarantį trečdalį Vakarų kranto teritorijos. Apie tokius planus Benjaminas Netanyahu pranešė vakar.

Norinčiųjų tapti kunigais mažėja – šiemet mokslo metus Lietuvos kunigų seminarijose pradėjo 9 jaunuoliai, pernai – 11. Kunigų atstovai pripažįsta, kad problema yra ne tik mažėjantis studentų skaičius, bet ir dirbančių kunigų stygius – vienam kunigui tenka aptarnauti kelias parapijas. Esą tokios pat tendencijos vyrauja visoje Europoje.

Sportas. Lietuvos futbolo rinktinė vakar valandą žaidimu džiugino savo gerbėjus, bet vėliau palūžo prieš Europos čempionę Portugaliją. O varžovų lyderis Cristiano Ronaldo Vilniuje džiaugėsi rezultatyvumo rekordu. Susitikimas baigėsi rezultatu 1:5.

Lietuvos ieties metikas Edis Matusevičius iškovojo bronzą Minske pasibaigusiose pirmą kartą surengtose lengvosios atletikos varžybose tarp Europos ir Jungtinių Amerikos Valstijų rinktinių.

Pasaulio krepšinio čempionate Kinijoje žaidžiamos dar dvejos pusfinalio rungtynės.

Orai.