„Laba diena, Lietuva“. Sporto žurnalistas Vencevičius: ar Lietuvai tikrai reikia didesnio stadiono?

Lėtėjančios ekonomikos poveikis Lietuvai. Finansų ministerija šiandien pristatė Lietuvos makroekonomines prognozes. Ministras Vilius Šapoka pridėjo: „Vasara amžinai tęstis negali.“ Skaičiuojama, kad šįmet Lietuvos ekonomika augo 3,7 procentų, kitąmet, manoma, augimas sulėtės iki 2,4 procentų. Šias ministerijos pateiktas prognozes šįkart studijoje aptars „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Tiesiogiai iš Vyriausybės. Po Vyriausybės posėdžio premjeras komentavo ir su rūkalų reklama bei prekyba susijusią politiką. Pasak politiko, pagrindinis tikslas – gyventojų sveikata, tad jos ir bus siekiama.

Kaip į lėtėjančią ekonomiką reaguoja statybų sektorius? Vis garsiau kalbant apie tai, kaip kaista ekonomika, aiškintasi, kaip į tai reaguoja verslas. Kalbinamas Statybininkų asociacijos prezidentas, Pramoninkų konfederacijos viceprezidentas Dalius Gedvilas.

Lietuvos futbolo perspektyvos. Vakar Lietuvoje svečiavosi Europos futbolo čempionai – portugalai, kurių rinktinėje žaidė ir žymusis Cristiano Ronaldo. Apie skirtingų futbolo rinktinių žaidimą, nelemtąjį Ernesto Šetkaus manevrą ir (ne)mažą stadioną pasakoja sporto žurnalistas Tautvydas Vencevičius. Tiesa, apie nacionalinį stadioną kalba ir Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis. Pašnekovas nurodo, jog nacionalinis stadionas vis „neišdygsta“ dėl nuolatinių valdžios pokyčių ir statybų rizikos.

Kova su naujos kartos rūkalais. Šiandien Vyriausybėje buvo ginčijamasi dėl galimybės parduotuvėse uždrausti eksponuoti tabako gaminius ir su tabaku susijusius gaminius, pavyzdžiui, elektronines cigaretes. Europos Sąjungos šalys yra priėmusios atitinkamus sprendimus, kuriais vadovaujantis tabako gaminiai nėra reklamuojami: atsisakoma spalvingų pakuočių, žėrinčių lempučių. Tačiau ar šios priemonės veiksmingos? Studijoje viešintis Tabako ir alkoholio kontrolės departamento skyriaus vedėjas Juozas Abramavičius sako, kad nors įprastinių tabako gaminių (cigarečių) vartojimas ženkliai mažėja, visgi alternatyva šiam gaminiui tapo naujosios rūkymo technologijos – elektroninės cigaretės.

Benjamin Netanyahu pažadas – aneksija. Vakar Izraelio ministras pirmininkas Benjamin Netanyahu sakė, kad, jei laimėtų rugsėjį vyksiančius rinkimus, išpildytų pažadą aneksuoti okupuotame vakarų krante esantį Jordano slėnį, taip pat aneksuoti ir žydų nausėdijas vakarų krante. Apie Izraelio politinio veikėjo pažadus pasakoja užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius.

Konservatyvių katalikų kritika popiežiui. Dėl ko kyla vidiniai katalikų nesutarimai? Apie juos – Vytauto Didžiojo universiteto profesorė, sociologė, religijotyrininkė Milda Ališauskienė.

Moksleiviai savanoriaus Panevėžio ligoninėje. Žurnalistė Vesta Tizenhauzienė siūlo nusikelti į Panevėžį, kur mokiniai skatinami savanoriauti ligoninėje ir susipažinti su mediko profesija. Pirmieji Panevėžio ligoninėje savanoriauti pradės Kazimiero Paltaroko gimnazijos mokiniai.

Socialinių tinklų naujienos. Jas pristato žurnalistė Karolina Panto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau