Žinios. Finansų ministerija praneša: Lietuvos ekonomikos augimas lėtės, ruduo atneš kainų kilimą

Naujai besikurianti Seimo frakcija sulaukė premjero kvietimo prisijungti prie valdančiosios koalicijos. Saulius Skvernelis šiandien susitiko su „Tvarkos ir teisingumo“ bei socialdarbiečių frakcijas palikusiais parlamentarais aptarti tolesnių šių politikų planų.

Finansų ministerija praneša, kad Lietuvos ekonomikos augimas lėtės. O ekspertai pastebi, kad šis ruduo atneša kainų kilimą. Prekių ir paslaugų brangimu baigėsi vasara. Vakar Statistikos departamentas paskelbė, kad rugpjūtį užfiksuota beveik pustrečio proc. vidutinė metinė infliacija.

Lietuvos futbolo rinktinė vakar valandą žaidimu džiugino savo gerbėjus, bet vėliau palūžo prieš Europos čempionę Portugaliją. O varžovų lyderis Cristiano Ronaldo Vilniuje džiaugėsi rezultatyvumo rekordu.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetassuformulavo kryptis naujam parlamentiniam tyrimui dėl Seimo narės Irinos Rozovos. Kaip teigia komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas, siūloma parlamentinį tyrimą vykdyti trimis etapais: nustatyti konkrečius Seimo narės Rozovos veiksmus, ar per ją Rusija bandė daryti įtaką Lietuvos politikai; įvertinti Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio ir buvusio Saugumo ir gynybos komiteto vadovo Vytauto Bako elgesį gavus informaciją apie Rozovą; bei ištirti, ar žvalgybine informacija nebuvo manipuliuojama.

Baltųjų rūmų patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Johno Boltono išėjimas, pasak analitikų, rodo prezidento norą pasiekti pergalių užsienio politikoje. Donaldas Trumpas su savo patarėju nesutarė ir dėl derybų su Šiaurės Korėja ar Iranu, ir dėl požiūrio į Rusiją. Griežto ir karingo pareigūno pasitraukimas gali būti ženklas, kad Vašingtonas su priešininkais, pavyzdžiui, Teheranu ar Pchenjanu, žada stiprinti dialogą.

Anksčiau Centrinei žvalgybos agentūrai vadovavęs Jungtinių Valstijų Valstybės (JAV) sekretorius Mike'as Pompeo tikina, kad pranešimai apie amerikiečių šnipą Kremliuje yra neteisingi. JAV žiniasklaida šią savaitę paskelbė apie informaciją Centrinei žvalgybos agentūrai teikusį Vladimiro Putino administracijos pareigūną. Pranešta, kad informatorius padėjo žvalgybai prieiti prie išvadų dėl Rusijos kišimosi į 2016-ųjų JAV prezidento rinkimus.

Juodkrantėje kertami žievėgraužio tipografo pažeisti medžiai. Kenkėjai 300 eglių ir pušų sunaikino vos per kelis mėnesius.

Orai.