Žinios. Naujai besikurianti Seimo frakcija sulaukė premjero kvietimo prisijungti prie valdančiosios koalicijos

Naujai besikurianti Seimo frakcija sulaukė premjero kvietimo prisijungti prie valdančiosios koalicijos. Saulius Skvernelis šiandien susitiko su „Tvarkos ir teisingumo“ bei socialdarbiečių frakcijas palikusiais parlamentarais aptarti tolesnių šių politikų planų.

Lietuvos futbolo rinktinė vakar valandą žaidimu džiugino savo gerbėjus, bet vėliau palūžo prieš Europos čempionę Portugaliją. O varžovų lyderis Cristiano Ronaldo Vilniuje džiaugėsi rezultatyvumo rekordu.

Finansų ministerija praneša, kad Lietuvos ekonomikos augimas lėtės. O ekspertai pastebi, kad šis ruduo atneša kainų kilimą. Prekių ir paslaugų brangimu baigėsi vasara. Vakar Statistikos departamentas paskelbė, kad rugpjūtį užfiksuota beveik pustrečio proc. vidutinė metinė infliacija.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas suformulavo kryptis naujam parlamentiniam tyrimui dėl Seimo narės Irinos Rozovos. Kaip teigia komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas, siūloma parlamentinį tyrimą vykdyti trimis etapais: nustatyti konkrečius Seimo narės Rozovos veiksmus, ar per ją Rusija bandė daryti įtaką Lietuvos politikai; įvertinti Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio ir buvusio Saugumo ir gynybos komiteto vadovo Vytauto Bako elgesį gavus informaciją apie Rozovą; bei ištirti, ar žvalgybine informacija nebuvo manipuliuojama.

Baltųjų rūmų patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Johno Boltono išėjimas, pasak analitikų, rodo prezidento norą pasiekti pergalių užsienio politikoje. Trumpas su savo patarėju nesutarė ir dėl derybų su Šiaurės Korėja ar Iranu, ir dėl požiūrio į Rusiją. Griežto ir karingo pareigūno pasitraukimas gali būti ženklas, kad Vašingtonas su priešininkais, pavyzdžiui, Teheranu ar Pchenjanu, žada stiprinti dialogą.

Prokuratūra aukščiausiajam Teismui apskundė sprendimą išteisinti buvusį parlamentarą Kęstutį Pūką dėl dalies kaltinimų seksualiniu priekabiavimu. Teismai Pūką pripažino kaltu dėl seksualinio priekabiavimo prie padėjėja-sekretore dirbusios moters, bet išteisino dėl priekabiavimo prie kitų trijų merginų, siekusių įsidarbinti į šias pareigas.

Juodkrantėje kertami žievėgraužio tipografo pažeisti medžiai. Kenkėjai 300 eglių ir pušų sunaikino vos per kelis mėnesius.

Visame pasaulyje stebimas Prancūzijos muzikos kanalas „Mezzo“ pirmą kartą transliavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklį. Prancūzų dėmesį patraukė baletas „Procesas“. Jo kūrėjai – choreografas Martynas Rimeikis ir kompozitorius Mindaugas Urbaitis. Prieš dvejus metus sukurtas baletas kviečiamas į tarptautinius baleto festivalius, šiuo metu rengiasi gastrolėms Varšuvos Didžiajame teatre. „Mezzo“ žiūrovams transliuotas vieno iš premjerinių spektaklių, LRT televizijos sukurtas vaizdo įrašas. Pagrindinius vaidmenis atlieka Jeronimas Krivickas, Anastasija Čumakova ir kiti.

Sportas. Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.