Žinios. Naujai besikurianti Seimo frakcija sulaukė premjero kvietimo prisijungti prie valdančiosios koalicijos

Naujai besikurianti Seimo frakcija sulaukė premjero kvietimo prisijungti prie valdančiosios koalicijos. ``````40Saulius Skvernelis41`````` šiandien susitiko suTvarkos ir teisingumobei socialdarbiečių frakcijas palikusiais parlamentarais aptarti tolesnių šių politikų planų.

``````74Lietuvos futbolo rinktinė75`````` vakar valandą žaidimu džiugino savo gerbėjus, bet vėliau palūžo prieš Europos čempionę Portugaliją. O varžovų lyderis Cristiano Ronaldo Vilniuje džiaugėsi rezultatyvumo rekordu.

Finansų ministerija praneša, kad Lietuvos ekonomikos augimas lėtės. O ekspertai pastebi, kad šis ruduo atneša kainų kilimą. Prekių ir paslaugų brangimu baigėsi vasara. Vakar Statistikos departamentas paskelbė, kad rugpjūtį užfiksuota beveik pustrečio proc. vidutinė ``````188metinė infliacija189``````.

``````190Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas191`````` suformulavo kryptis naujam parlamentiniam tyrimui dėl Seimo narės Irinos Rozovos. Kaip teigia komiteto pirmininkas ``````220Dainius Gaižauskas221``````, siūloma parlamentinį tyrimą vykdyti trimis etapais: nustatyti konkrečius Seimo narės Rozovos veiksmus, ar per Rusija bandė daryti įtaką Lietuvos politikai; įvertinti Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio ir buvusio Saugumo ir gynybos komiteto vadovo Vytauto Bako elgesį gavus informaciją apie Rozovą; bei ištirti, ar žvalgybine informacija nebuvo manipuliuojama.

Baltųjų rūmų patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Johno Boltono išėjimas, pasak analitikų, rodo prezidento norą pasiekti pergalių užsienio politikoje. Trumpas su savo patarėju nesutarė ir dėl derybų su ``````370Šiaurės Korėja371`````` ar Iranu, ir dėl požiūrio į Rusiją. Griežto ir karingo pareigūno pasitraukimas gali būti ženklas, kad Vašingtonas su priešininkais, pavyzdžiui, Teheranu ar Pchenjanu, žada stiprinti dialogą.

Prokuratūra aukščiausiajam Teismui apskundė sprendimą išteisinti buvusį parlamentarą Kęstutį Pūką dėl dalies kaltinimų seksualiniu priekabiavimu. Teismai Pūką pripažino kaltu dėl seksualinio priekabiavimo prie padėjėja-sekretore dirbusios moters, bet išteisino dėl priekabiavimo prie kitų trijų merginų, siekusių įsidarbinti į šias pareigas.

``````504Juodkrantėje kertami505`````` žievėgraužio tipografo pažeisti ``````512medžiai513``````. Kenkėjai ```516517``` eglių ir pušų sunaikino vos per kelis mėnesius.

Visame pasaulyje stebimas Prancūzijos muzikos kanalas „``````546Mezzo547``````“ pirmą kartą transliavo ``````554Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro555`````` spektaklį. Prancūzų dėmesį patraukė baletas „``````566Procesas567``````“. Jo kūrėjaichoreografas ``````574Martynas Rimeikis575`````` ir kompozitorius ``````580Mindaugas Urbaitis581``````. Prieš dvejus metus sukurtas baletas kviečiamas į tarptautinius baleto festivalius, šiuo metu rengiasi gastrolėms Varšuvos Didžiajame teatre. „``````616Mezzo617``````“ žiūrovams transliuotas vieno premjerinių spektaklių, LRT televizijos sukurtas vaizdo įrašas. Pagrindinius vaidmenis atlieka ``````646Jeronimas Krivickas647``````, ``````648Anastasija Čumakova649`````` ir kiti.

Sportas. Orai.

Ved. ``````660Ignas Andriukevičius661``````.