„Labas rytas, Lietuva“ II dalis. Sezoninės erelių kelionės: per dieną jie gali nuskristi net iki 400 kilometrų

II-oji rugsėjo 11-osios „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda pokalbiu apie bendrystę su Indija. Studijoje vieši Indijos prekybos rūmų prezidentė Alina Adomaitytė. Pokalbis apie šalį, kuri traukia turistus, bet Lietuvai naudinga ir dėl ekonominių galimybių. Nutiesti prekybos keliai su Indija galėtų atverti naujas galimybes eksportui ir importui su šia egzotiška šalimi.

Šį rytą kviečiame išmokti pasigaminti lūpų balzamą iš natūralių ingredientų. Chemikė, aromaterapeutė Aistra Papaitė-Kazlauskienė pristato būdą, kaip lengvai, namų sąlygomis ir tik iš vos kelių ingredientų pasigaminti natūralią kosmetikos priemonę. Lūpų balzamas ne tik atrodo gražiai, bet savyje turi ir naudingųjų, vitaminų prisotintų medžiagų:

Lūpų balzamas su spalva:
1,2 g bičių vaško;
1 g kakavos sviesto;
1 g sviestmedžių sviesto;
2 g migdolų aliejaus;
2 lašų vitamino E;
2 lašų mandarinų eterinio aliejaus;
Mineralinių pigmentų ir žėručio spalvai;

Dar vienas pokalbis studijoje. Laidos svečias – organizacijos „Padėkime ereliams“ atstovas Saulis Skuja. Organizacija užsiima erelių stebėjimu, jų apsauga bei visuomenės edukacija apie erelių džiaugsmus ir rūpesčius, su kuriais jie susiduria Lietuvos miškuose bei kelyje į šiltuosius kraštus ir atgal.

Įdomybės iš pasaulio: 77 m. Britė pasiekė naują rekordą. Moteris jachta apiplaukė žemės rutulį. Kelionė truko 330 dienų. Dabar ji – vyriausia moteris, viena apiplaukusi žemę.

Kultūros naujienos: sodrus ir blizgus – toks Vilnius yra Japonijoje gyvenančios lietuvių menininkės Ninos Ždanovič akimis. Jos paveikslai nutapyti specialia japoniška nihonga technika. Kviečiame į pažintį su menininke ir jos naudojama tapybos technika.

Spaudos apžvalgą pristato Audra Avižiūtė. Ved. Ignas Krupavičius.