Žinios. Raginama nepritarti Aurelijaus Verygos siūlymui uždrausti prekybos vietose viešai eksponuoti tabako gaminius

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas planuoja suformuluoti kryptis naujam parlamentiniam tyrimui dėl parlamentarės Irinos Rozovos. Kaip teigia komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas, siūloma parlamentinį tyrimą vykdyti trimis etapais: nustatyti konkrečius Seimo narės Rozovos veiksmus, ar per ją Rusija bandė daryti įtaką Lietuvos politikai, įvertinti Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio ir buvusio NSGK vadovo Vytauto Bako elgesį gavus informaciją apie Rozovą bei ištirti, ar žvalgybine informacija nebuvo manipuliuojama. Tyrimą komitetas turėtų atlikti gana skubiai, bus siūloma jį baigti iki lapkričio pradžios.

Ekspertai sako – ruduo atneša tradicinį kainų kilimą. Prekių ir paslaugų brangimu baigėsi vasara. Vakar Statistikos departamentas paskelbė, kad rugpjūtį užfiksuota beveik pustrečio proc. vidutinė metinė infliacija. Iš prekių daugiausia brango maistas. Pastaruosius trejus metus kainos kildavo rugsėjį – pernai ir užpernai – po 3 proc. Ekspertai prognozuoja, kad ne išimtis bus ir šis ruduo. Prekės, nors už dalį maisto teks mokėti daugiau nei prieš metus, šį mėnesį, prognozuojama, brangs santūriai.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija nepritaria sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos siūlymui uždrausti prekybos vietose viešai eksponuoti tabako gaminius. Siūlymą nepritarti tokiam pakeitimui ministerija šiandien pateiks Vyriausybės posėdyje. Pasak Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, toks pakeitimas neigiamai paveiks verslo aplinką. Sveikatos apsaugos ministras siūlo tabako gaminius eksponuoti tik specializuotose parduotuvėse arba parduotuvių tabako gaminių skyriuose.

Niujorko gubernatorius paragino miesto įstatymų leidėjus uždrausti įvairios sudėties aliejus naudojančias elektronines cigaretes. Šį Niujorko valdžios žingsnį paskatino kelios mirtys ir šimtai rimtų susirgimų atvejų, siejamų su tokios rūšies rūkalais. Jungtinių Valstijų sveikatos apsaugos agentūros skuba išsiaiškinti kas konkrečiai sukėlė šimtus ūmių plaučių komplikacijų rūkaliams, vartojusiems elektronines cigaretes su įvairių rūšių aliejais. Mažiausiai penkios JAV užfiksuotos rūkalių mirtys yra susiję su aliejumi, kuriame buvo kanapių ekstrakto ir didelės dozės aliejinės formos vitamino E.

Taline kursuoja savivaldis autobusiukas. Estija, Latvija bei kitos Baltijos šalys pasinaudojo Europos sąjungos inovacinės programos lėšomis ir pradėjo bandyti savivaldžius autobusiukus kaip svarbų ateities viešąjį transportą. Nedideli ir iš esmės gana nebrangūs autobusiukai turėtų išspręsti itin aktualią „paskutinės mylios“ problemą. Tai yra kaip surinkti ir išvežioti keleivius iš galinių ar tranzitinių pagrindinio viešojo transporto, tokio kaip metro ar tramvajus, stočių. Jei tai būtų išspręsta, dauguma miestiečių tikrai pasirinktų viešąjį transportą, o ne nuosavus automobilius.

Teisingumo ministerijos inicijuotas bandomasis resocializacijos projektas, kad nuteistieji nebenusikalstų ir negrįžtų į kalinimo įstaigas artėja į pabaigą. Įkalinimo įstaigų vadovai tikisi, jei projektas pasiteisins, bus priimti teisės aktai, reglamentuojantys vadinamojo Lengvojo režimo sektoriaus nuolatinę veiklą. Dabar apie du trečdalius nuteistųjų į kalinimo įstaigas patenka nebe pirmą kartą.

2020 metų Europos futbolo čempionato atrankos rungtynės: Lietuvos rinktinė Vilniuje 1:5 pralaimėjo Europos čempionei Portugalijos komandai. Portugalijos rinktinei keturis įvarčius įmušė Cristiano Ronaldo, vieną pridėjo Williamas Carvalho. Lietuvai vienintelį įvartį po Manto Kuklio pakelto kampinio pelnė Vytautas Andriuškevičius. Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais spalio 11 dieną išvykoje su Ukraina.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau